Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

REKRUTACJA. Współpraca z instytucjami socjalnymi (25-27 listopada 2015 roku)

W związku z Państwa zainteresowaniem wyznaczyliśmy nowy termin szkolenia Platformy Kultury i Kadry Kultury pt. „Współpraca z instytucjami socjalnymi i pomocowymi pracującymi ze środowiskami wykluczonymi”. Szkolenie odbędzie się w dniach 25-27 listopada 2015 roku.

 

Cele szkolenia:

 1. Zwiększenie wiedzy w zakresie wykluczenia społecznego i społecznej marginalizacji
 2. Nabycie umiejętności w zakresie wykluczenia społecznego i społecznej marginalizacji
 3. Zwiększenie wiedzy i umiejętności w realizowaniu animacji środowiskowej w partnerstwie lokalnym (MOPS, Szkoła, DK, NGO, biznes)
 4. Podniesienie wiedzy związanej ze środowiskową pracą socjalną
 5. Nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie tworzenia stref publicznych
 6. Zapoznanie się z dobrymi praktykami dotyczącymi zastosowanych rozwiązań związanych ze współpracą z instytucjami socjalnymi i pomocowymi pracującymi ze środowiskami wykluczonymi.

 

Czego się dowiesz?

 • poznasz mechanizmy wykluczenia społecznego i społecznej marginalizacji
 • poszerzysz wiedzę w zakresie realizowaniu animacji środowiskowej w partnerstwie lokalnym (samorząd i jego jednostki organizacyjne, NGO, Biznes)

 

Czego się nauczysz?

 • jakie narzędzia wykorzystać w celu zawiązywania partnerstw lokalnych przy realizacji działan z zakresu animacji środowiskowej dla środowisk wykluczonych i marginalizowanych
 • jak wybrać najskuteczniejsze metody połączenia animacji środowiskowej Ośrodka Kultury ze środowiskową pracą socjalną Ośrodka Pomocy Społecznej

 

Program szkolenia obejmuje następujące bloki tematyczne:

 • Wykluczenie społeczne
 • Animacja środowiskowa w partnerstwie lokalnym
 • Zawiązywania partnerstw lokalnych
 • Połączenie animacji środowiskowej Ośrodka Kultury ze środowiskową pracą socjalną Ośrodka Pomocy Społecznej
 • Tworzenie stref publicznych
 • Dobre praktyki


Trenerka: Joanna Augustowska

Termin: 25-27 listopada 2015 r.

Ośrodek szkoleniowy
Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach,
ul. H. Sienkiewicza 4, 96-325 Radziejowice

 

REKRUTACJA

Kryteria naboru: Rejestracja poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY trwa od 19 do 29 października 2015 roku. Kolejność zgłoszeń będzie podstawowym kryterium wyboru.

Program skierowany jest do animatorów kultury i edukatorów, pracujących bezpośrednio z lokalnymi społecznościami. Tematyka szkoleń została skonstruowana tak, by rozwijać zarówno kompetencje psychologiczne i społeczne, które są niezbędne w pracy z grupą, zarządcze czy medialne, które umożliwiają zaplanowanie i skuteczne wdrożenie działań animacyjnych oraz kulturowe, czyli wiedzę o korzeniach animacji i jej różnych obliczach.Na szkolenia zapraszamy animatorów działających w strukturach organizacji pozarządowych, instytucji kultury lub osobiście, w małych i średnich ośrodkach do 100 000 mieszkańców.

W przypadku dużego zainteresowania szkoleniami NCK będzie prosić o to, by organizacja lub instytucja oddelegowała na szkolenie tylko jednego przedstawiciela.

Wyniki rekrutacji podamy 30 października.

Koszt: Zależy nam na profesjonalizacji animatorów kultury dlatego nasze szklenia są non-profit. Dodatkowo Narodowe Centrum Kultury dotuje finansowo szkolenia, dlatego ich cena może być konkurencyjna do ofert rynkowych:

200,00 PLN + 23% VAT (brutto: 246.00 zł) - cena obejmuje koszt: szkolenia, materiałów szkoleniowych, wyżywienia i zakwaterowania w ośrodku szkoleniowym.

Wpłaty: Wpłaty należy dokonywać po otrzymaniu mailowego potwierdzenia o zakwalifikowaniu się do udziału w szkoleniu. Termin dokonania wpłaty: 9 listopada.

Konto nr: 61 1130 1017 0000 0577 0120 0001
Odbiorca: Narodowe Centrum Kultury ul. Płocka 13, 01-231 Warszawa
Tytułem: Opłata za udział w szkoleniu "Współpraca z instytucjami socjalnymi”

W cenę szkolenia wliczone są:

 • udział w zajęciach,
 • wyżywienie,
 • nocleg (pokoje dwuosobowe),
 • transport na trasie Warszawa - ośrodek szkoleniowy - Warszawa
 • materiały szkoleniowe,
 • zaświadczenie o udziale w szkoleniu

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

29.10.2015

Autor wpisu: Narodowe Centrum Kultury

Narodowe Centrum Kultury Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach
województwo: mazowieckie
96-325 Radziejowice, ul. H. Sienkiewicza 4
imadej@nck.pl, 22 21 00 194
www.platformakultury.pl
Program szkolenia
Liczba odsłon: 5047
30.10.2015

Zobacz także:

Place Warszawy (do odzyskania)

Place Warszawy (do odzyskania) to trzyletni projekt badawczy zainicjowany przez dwie organizacje: Fundację Puszka i Fundację Bęc Zmiana. Projekt obejmie swoim zasięgiem wszystkie place warszawskie, które zostaną przedstawione na portalu – Mapie Placów Warszawy (do odzyskania). Ogląd badawczy obejmie również miejsca o potencjale placów czy miejsca, które pełnią funkcję placów, mimo że ich nazwa mówi inaczej.

Kto sztuka nie błądzi. Sztuka buntu i akceptacji

Projekt "Kto sztuka nie błądzi. Sztuka buntu i akceptacji" jest realizowanyw Orońsku i Wierzbicy przez doświadczonych edukatorów oraz absolwentów uczelni artystycznych posiadających dorobek pedagogiczny i doświadczenie w pracy ze środowiskami objętymi wykluczeniem społeczno materialnym. Zajęcia prowadzone są w oparciu o aktywizujące uczestników metody warsztatowe oraz wykłady teoretyczne, których hasłem przewodnim jest bunt w sztuce współczesnej. Projekt jest realizowany przy wsparciu dwóch instytucji partnerskich: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy.

Dołącz do Sieci Asesorów i Tutorów Modelu LEVER!

Jeśli pracujesz z wolontariuszami i uważasz, że nabywane przez nich kompetencje i doświadczenie są cenne i warto je włączać do CV, dołącz do Sieci Tutorów i Asesorów Modelu LEVER i pomagaj wolontariuszom certyfikować kompetencje! Na zgłoszenia czekamy do 25 sierpnia 2017 r.