Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Nabór do projektu "inVISIBLE"

Fundacja Artystyczna PERFORM zaprasza osoby zajmujące się tańcem zawodowo i amatorsko, oraz osoby niewidome i słabowidzące do udziału w projekcie tanecznym „inVISIBLE”. Projekt jest realizowany we współpracy z Biurem Kultury w ramach ścieżki "Edukacja kulturalna" i rusza już w sierpniu!

Główną ideą projektu „inVisible” jest stworzenie osobom niewidzącymi i słabowidzącym z Warszawy możliwości aktywnego kontaktu z tańcem oraz otwarcie środowiska tanecznego na obecność w sferze tańca osób niewidzących. Taniec połączy w twórczym działaniu środowisko osób niewidomych i słabowidzących oraz tancerzy/choreografów - podczas serii weekendowych warsztatów, w których będą uczestniczyć wspólnie. Część uczestników projektu - gotowa i chętna do pracy scenicznej - przygotuje performance dla publiczności.

Warsztaty będą obejmować różne techniki ruchowe/taneczne - w dużej mierze improwizację, Kontakt Improwizację, ruch autentyczny, techniki somatyczne – z założeniem dostosowania wykorzystywanych metod pracy tanecznej do potrzeb, możliwości i zainteresowań uczestników projektu.

Warsztaty poprowadzą Paulina Święcańska oraz Małgorzata Gajdemska.

Warsztaty będą odbywać się wg poniższego harmonogramu:

 

 Warunki:

Warunkiem udziału w projekcie jest możliwość uczestniczenia we wszystkich warsztatach, począwszy od 5-6.IX. Udział w warsztatach wprowadzających nie jest obowiązkowy. Rekomendujemy i zachęcamy jednak do uczestnictwa - pozwoli to poznać specyfikę projektu i podjąć świadomą decyzję o udziale w całym cyklu. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Poszukujemy osób, posiadających doświadczenie w szeroko rozumianym tańcu współczesnym, improwizacji, Kontakt Improwizacji, zainteresowanych zdobywaniem/poszerzaniem umiejętności tanecznych oraz gotowych do eksplorowania tańca wspólnie z osobami niewidzącymi i słabowidzącymi (o różnym poziomie doświadczenia ruchowego/tanecznego).

Zgłoszenia zawierające wypełniony formularz zgłoszeniowy do uzyskania pod adresem justyna.majchrzyk@perform.org.pl - wraz z aktualnym CV prosimy przesyłać do 10 sierpnia 2015 na powyższy adres mailowy.


O zakwalifikowaniu do projektu poinformujemy Państwa mailowo do 17 sierpnia 2015 r.
O udziale w projekcie nie decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło: Fundacja Artystyczna PERFORM
Daty wydarzeń:

22.8.2015 - 13.12.2015

inVISIBLE
Autor zdjęć: projekt: Magdalena Limbach

inVISIBLE

Autor wpisu: Justyna Majchrzyk

Fundacja Artystyczna PERFORM
województwo: mazowieckie
02-071, Langiewicza 12/1
justyna.majchrzyk@perform.org.pl
www.perform.org.pl

Miejsce wydarzenia
Mazowiecki Instytut Kultury
województwo: mazowieckie
, Elektoralna 12

Liczba odsłon: 847
22.07.2015