Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Jedyna taka szkoła

Przełamywanie stereotypów i podejmowanie prób innego myślenia o osobach niepełnosprawnych to podstawowy cel „Twórczej terapii”. 18 lipca, w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu rozpoczęła się kolejna już Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej. Poprzez interdyscyplinarne warsztaty artystyczne oraz wyjazdowe zajęcia edukacyjne uczestnicy tej wakacyjnej szkoły sięgać będą do dawnych czasów. Temat retro towarzyszyć będzie wszelkim poczynaniom artystycznym.

Na „Twórczą terapię” składa się wiele wydarzeń. Wśród nich m.in.: zajęcia arteterapeutyczne w formie cyklicznych warsztatów artystycznych, akcje plastyczne w ramach cyklu „Przenikanie” realizowanego w miejscowościach o utrudnionym dostępie do kultury,  Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej, ogólnopolskie konkursy plastyczne: Kompozycje i Ceramiony, a także Międzynarodowe Spotkania Artystyczne (9. edycja).

- Kształcenie artystyczne, oprócz nauczania o sztuce, służy rozwijaniu kreatywności oraz edukuje do odbioru kultury - wyjaśnia Teresa Miłoszewska z elbląskiego „Światowida”. - Działania artystyczne oprócz wartości estetycznych i artystycznych wzmacniają poczucie własnej wartości, indywidualną ekspresję, kształtują umiejętności pracy zespołowej.

- Nie zabraknie dawnych rzemiosł, czyli wykonywania ceramiki użytkowej czy wyplatania wikliny. Zajęcia odbywać się będą w pracowniach artystycznych CSE „Światowid”, w chacie wikińskiej Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, a także w plenerze – zabudowaniach pałacowych w Janowie, na terenie Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich oraz w Oleśnie – dodaje Teresa Miłoszewska.

Uczestnikami Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej są osoby z niepełnosprawnościami oraz ich sprawni rówieśnicy.

Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej realizowana jest w ramach projektu „Twórcza Terapia” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: http://www.swiatowid.elblag.pl/pl/
Daty wydarzeń:

18.7.2015 - 22.7.2015

Autor wpisu: Sylwia Warzechowska

Centrum Spotkań Europejskich Światowid
82-300, Elbląg, Pl. K. Jagiellończyka 1
info@swiatowid.elblag.pl, 55 611 20 50
www.swiatowid.elblag.pl

Miejsce wydarzenia
CSE
województwo: warmińsko-mazurskie


Liczba odsłon: 632
20.07.2015