Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty z przygotowania książki fotograficznej w ramach Tiff Festival!

Osoby, które chciałyby wydać dziś publikację fotograficzną mają do dyspozycji nieskończenie duży wachlarz możliwości. Dla każdego autora praca nad książką wygląda inaczej, począwszy od koncepcji i zbierania materiału - przez jego edycję - aż po produkcję fizycznej kopii. W ramach festiwalu fotografii TIFF Festival we Wrocławiu zapraszamy na  warsztaty z przygotowania ksiązki fotograficznej "W stronę narracji" prowadzone przez Honzę Zamojskiego. Odbywające się w dniach 31 sierpnia do 3 września w galerii Dizajn BWA Wrocław stanowią doskonałą okazję do 

Chcielibyśmy zaprosić twórców do wymiany doświadczeń i wspólnej pracy nad projektami własnych książek. Warsztaty Publikacji przeznaczone są dla wszystkich, których interesuje praca nad obrazem fotograficznym i przełożeniem go na narrację książkową. Zapraszamy do udziału grafików, fotografów, filmowców oraz osoby zajmujące się innymi sztukami wizualnymi.

Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach przygotują własne książki fotograficzne pod okiem prowadzącego, Honzy Zamojskiego - artysty, kuratora i wydawcy.Uczestnicy od podstaw przygotują publikacje, które zostaną wyprodukowane w trakcie Festiwalu w poznańskim Zakładzie Poligraficznym Moś i Łuczak, a następnie zaprezentowane Publiczności.Głównym celem warsztatów jest praca nad książką od strony jej zawartości, edycji, tworzenia układów zdjęć i narracji z wykorzystaniem dostępnych narzędzi oraz świadomością ograniczeń formalnych.

Gdzie?

Warsztaty Publikacji
Sekcja Publikacji TIFF Festival 2015 / Book club Galeria Dizajn BWA Wrocław

“W stronę dużej narracji” - Przygotowanie książki / Honza Zamojski TIFF X BOOK LAB
31.08-03.09 / galeria Dizajn BWA Wrocław
Ul. Świdnicka 2-4

Kiedy?

Warsztaty obejmują cztery dni kolektywnej pracy nad książkami w terminie 31.08.2015 - 03.09.2015.

Zajęcia odbędą się w galerii Dizajn BWA Wrocław przy ul. Świdnicka 2-4 we Wrocławiu i potrwają w sumie aż 30 godzin.

Rozkład zajęć: 10:00-18:00 (Pon-Czw / 31.08-03.09)

Nabór:

Nabór jest prowadzony w trybie open-call: o kwalifikacji Uczestnika decyduje przede wszystkim nadesłane portfolio oraz pomysł na publikację. Ilość miejsc jest ograniczona (kolejność zgłoszeń może być brana pod uwagę). Do udziału koniecznie jest posiadanie pewnej ilości cyfrowego materiału (obrazu), który może zostać użyty do produkcji książki.

Chętnych do udziału prosimy o nadesłanie e-maila na adres: p.kowalski@tiff.wroc.pl zatytułowanego: “Warsztaty Publikacji TIFF" do dnia 16 sierpnia 2015 r.

Szczegóły na temat naboru znajdują się tutaj.

Zapraszamy również na oficjalną stronę TIFF Festival.

Źródło: TIFF Festival
Daty wydarzeń:

15.7.2015 - 16.8.2015

Warsztaty z Honzą Zamojskim

Warsztaty z Honzą Zamojskim
TIFF COLLECTIVE
województwo: dolnośląskie, powiat: m. Wrocław
50-069 Wrocław, ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2
http://tiff.wroc.pl

Miejsce wydarzenia
galeria Dizajn BWA Wrocław
województwo: dolnośląskie
Wrocław, Ul. Świdnicka 2-4

Liczba odsłon: 695
15.07.2015