Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Młodzi artyści i osoby z autyzmem wspólnie stworzą książkę obrazkową

W ramach projektu "Inny Lublin - naprawianie świata" powstanie książka obrazkowa związana z konkretnym rodzajem niepełnosprawności: autyzmem i zespołem Aspergera. Książka będzie powstawać dzięki wspólnej pracy młodych twórców i osób wykluczonych następnie stając się punktem wyjścia dla spotkac i dyskysji wokół kwestii wykluczenia i dyskryminacji. 

"Inny Lublin - naprawianie świata" to program o charakterze edukacyjno-społecznym, mający na celu budowanie solidarności i empatii z ludźmi dotkniętymi różnego rodzaju marginalizacją (min. niepełnosprawność, bieda, bezdomność).  Książka, która zostanie przygotowana w ramach projektu stanie się podstawą do serii spotkań w szkołach mających uwrażliwić młode osoby na obecność obok nich tych "innych", dotkniętych jakąś formą niepełnosprawności. Obok książki powstanie również rodzaj instalacji artystycznej zbudowanej z materiałów uzyskanych ze wspólnej pracy osób niepełnosprawnych i młodych artystów. Będzie ona prezentowana w szkołach w czasie wspomnianych spotkań. Projekt ten będzie pierwszym z serii działań przybliżających młodym osobom świat osób niepełnosprawnych i ich problemy.

W ramach projektu odbędzie się cykl warsztatów artystycznych, w których wezmą również udział osoby dotknięte autyzmem:

  • warsztat twórczego pisania – zajęcia z wykorzystaniem metody creative writing: uczestnicy zapoznają się ze tematem pisarstwa autobiograficznego oraz podejmą własne próby literackie, inspirowane tą tematyką.
  • warsztaty książki obrazkowej – uczestnicy pod okiem profesjonalistów stworzą książkę obrazkową na podstawie tekstów napisanych podczas warsztatów twórczego pisania.

Więcej o projekcie tutaj.

Projekt "Inny Lublin - naprawianie świata" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny nad projektem objęli: Platforma Kultury, Radio Lublin, Kurier Lubelski

Daty wydarzeń:

2.7.2015 - 31.10.2015

Młodzi artyści i osoby z autyzmem wspólnie stworzą książkę obrazkową
Autor zdjęć: Paweł Jusyn

Młodzi artyści i osoby z autyzmem wspólnie stworzą książkę obrazkową Młodzi artyści i osoby z autyzmem wspólnie stworzą książkę obrazkową Młodzi artyści i osoby z autyzmem wspólnie stworzą książkę obrazkową Młodzi artyści i osoby z autyzmem wspólnie stworzą książkę obrazkową Młodzi artyści i osoby z autyzmem wspólnie stworzą książkę obrazkową Młodzi artyści i osoby z autyzmem wspólnie stworzą książkę obrazkową

Autor wpisu: Monika Czapka

Dom Słów
województwo: lubelskie, powiat: m. Lublin
20-110, Lublin, ul. Żmigród 1/ Królewska 17
domslow@tnn.lublin.pl, 81 534 52 33
http://teatrnn.pl/domslow

Miejsce wydarzenia
Lublin

Liczba odsłon: 831
02.07.2015