Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Program towarzyszący wystawie "Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie"

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na program towarzyszący wystawie "Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie", która zakończy się 6 września 2015. Ekspozycja prezentuje artystyczne relacje awangardowej sztuki i literatury początków XX wieku, za punkt odniesienia przyjmując twórczość Tadeusza Peipera, wybitnego poety, krytyka i teoretyka sztuki. Peiper znany jest w Polsce jako najbardziej prominentna postać środkowoeuropejskiej awangardy i założyciel czasopisma „Zwrotnica” (1922). Zwany „papieżem awangardy“ Peiper skierował polską kulturę na tory nowoczesności. Przez cały czas trwania wystawy zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej MNW: wykładów, warsztatów, spotkań i spacerów. 

„Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie”.

Zwrotem ku teraz pragnie być ZWROTNICA – napisał Tadeusz Peiper w pierwszym numerze swojego czasopisma. Program towarzyszący wystawie ma na celu przedstawienie idei i dorobku awangardy pierwszych dekad XX wieku nie tylko w kontekście ówczesnych przemian społecznych, kulturowych i politycznych, ale również w odniesieniu do współczesności.

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza gości na oprowadzanie kuratorskie, jak również wykłady czwartkowe i tematyczne spotkania na wystawie. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w spacerach po Warszawie śladami międzywojennej awangardy. Specjalnie dla dzieci oraz opiekunów zaplanowano warsztaty familijne, inspirowane pokazywanymi na wystawie dziełami. Przez całe wakacje MNW zaprasza młodzież do udziału w twórczych warsztatach poświęconych związkom sztuki i techniki.

Część wydarzeń będzie tłumaczona na język migowy (PJM), dla osób z dysfunkcją wzroku przygotowano specjalne warsztaty z wykorzystaniem rekwizytów dotykowych, audiodeskrypcji, tyflografik oraz muzyki. Bezpłatne druki dla dzieci i dorosłych ułatwią interaktywne poznawanie ekspozycji. Wystawę będzie można zwiedzać z audioprzewodnikiem (w języku polskim i angielskim).

Grupy zorganizowane Muzeum zaprasza na zwiedzanie wystawy z przewodnikiem (także w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim).

Więcej szczegółowych informacji o programie wydarzeń towarzyszących znajduje się na stronie Muzeum Narodowego w Warszawie

 

Najbliższe wydarzenia w lipcu i siepniu:

W środy o godz. 11.00 odbywają się wakacyjne warsztaty „Awangarda dla młodych”. To, co przed godziną fascynowało, po dwu godzinach już nie interesuje nikogo – brzmi jak definicja naszych czasów? Tymczasem już 90 lat temu artyści głosili takie opinie. W miesiące wakacyjne Muzeum zaprasza do udziału w artystycznych poszukiwaniach i eksperymentach pod hasłem "Miasto. Masa. Maszyna".(zbiórka w Holu Głównym / udział bezpłatny / obowiązują zapisy / ok. 120 min)

W wybrane wakacyjne niedziele przygotowano wykłady pt. "W pogoni za nowoczesnością. Tadeusz Peiper i awangarda wprowadzające w tematykę wystawy"

5 lipca "Familijna niedziela z awangardą"

O godz. 11.00 i 13.00 wystartują warsztaty pt. „Świat maszyn” – dla rodzin z dziećmi 5–12 lat, z podziałem na grupy wiekowe.

Zapraszamy!

Daty wydarzeń:

30.6.2015 - 6.9.2015

Autor wpisu: Komunikacja MNW

Muzeum Narodowe w Warszawie
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-495, Warszawa, Al. Jerozolimskie 3
muzeum@mnw.art.pl, 22 621 10 31
www.mnw.art.pl
Liczba odsłon: 641
01.07.2015