Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Jak opowiedzieć o teatrze? - konkurs Wejherowskiego Centrum Kultury

Z okazji obchodów 250 lecia istnienia teatru powszechnego Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w I Ogólnopolskim konkursie interdyscyplinarnym pn. „Teatr w słowie i obrazie zaklęty”. Konkurs został ogłoszony w ramach projektu pn. „3 odsłony teatru pomorskiego” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs poświęcony jest lokalnym teatrom w Polsce. Uczestnikami konkursu mogą być osoby w wieku do 19 lat, których zadaniem będzie zaprezentowanie historii teatru w ich regionie. Na zgłoszenia czekamy do 25 września 2015 roku.

„250 lat teatru polskiego to brzmi dumnie! Za nami historia ćwierćwiecza instytucji, która od początku swego istnienia kształtowała gusta kolejnych pokoleń, pobudzała do walki o wolność, wskazywała drogę rozwiązywania problemów narodowych i osobistych, realizowała Arystotelesowską zasadę „bawić, uczyć, wzruszać”.

Co wiesz o teatrze amatorskim, który realizuje swoje podstawowe zadania, często od wielu lat, nie w blasku fleszy, w Twoim regionie?

Cel nadrzędny konkursu to uwiecznienie historii teatru działającego w danym regionie, w tym np. inicjatorów ruchu amatorskiego, reżyserów, aktorów, scenografów, charakteryzatorów itp. Oraz efektów ich pracy: wystawione spektakle, plakaty teatralne, rekwizyty itp.

Konkurs będzie przeprowadzony w kategoriach:

  • słowo
  • obraz
  • multimedia

 

Efekty konkursu zostaną udostępnione według standardów Creative Commons 3.0, zdigitalizowane i upowszechnione.

Prace konkursowe będą umieszczone na portalu Wejherowskiego Centrum Kultury na prawach wolnej licencji Creative Commons 3.0.

Wszystkich chętnych do zmierzenia się z co najmniej jedną odsłoną teatru w 250 rocznicę teatru publicznego w Polsce, prosimy o kontakt mailowy pod adresem: projekty@wck.org.pl.

Po zgłoszeniu chęci udziału w konkursie na podany wyżej adres uczestnicy konkursu będą na bieżąco informowani o kolejnych etapach realizacji konkursu, regulaminie i ważnych datach związanych z  udziałem w konkursie.

 

Terminarz:

Zgłaszać chęć udziału w konkursie można do 1 pażdziernika 2015.

Termin nadsyłania prac mija 13 listopada br.

Rozstrzygnięcie nastąpi do dnia 27 listopada, a opublikowanie wyników konkursu na stronie internetowej www.wck.org.pl w dniu 30 listopada.

Rozdanie nagród dla zwycięzców nastąpi podczas konferencji w grudniu w Filharmonii Kaszubskiej  w Wejherowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zmaganiach teatralnych.

 

Projekt pn. „3 odsłony teatru pomorskiego” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Daty wydarzeń:

9.7.2015 - 1.10.2015

Autor wpisu: Izabela Richter

Wejherowskie Centrum Kultury
województwo: pomorskie
84-200 Wejherowo, Sobieskiego 255
www.wck.org.pl

Miejsce wydarzenia
województwo: pomorskie
Wejherowo

Liczba odsłon: 774
03.07.2015