Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Doświadcz-alnik czyli spotkanie o metodzie experiential learning

"Doświadcz, a zrozumiesz" - Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA zaprasza na spotkanie o metodzie experiential learning. Podczas spotkania obejrzymy film przygotowany przez Björna Vilhjálmssona - islandzkiego pioniera w tej dziedzinie, doświadczymy kilku ćwiczeń z jego repertuaru i porozmawiamy o tym, jak wykorzystać je w naszej pracy z grupami! Zapraszamy 22 czerwca na warszawski Żoliborz! Przyjdź i doświadcz! Wstęp wolny!

 

Zapraszamy na spotkanie podczas którego poruszymy temat "experiential learning". Inspiracją do organizacji spotkania jest nasza 1,5-roczna współpraca z islandzkim ekspertem w dziedzinie edukacji nieformalnej. Björn Vilhjálmsson zajmuje się edukacją od lat 80., jest biologiem, alpinistą, nauczycielem, a przede wszystkim pionierem w dziedzinie edukacji przez doświadczenie (experiential learning) prowadzonej w formie wędrówek, blisko natury. Jego życiowe motto to: "Życie jest ciekawe, a niebo ogromne!"

Björn przygotował i przesłał do nas prezentację o swojej pracy i różnych metodach edukacji przez doświadczenie, z których korzysta na co dzień. Po prezentacji wypróbujemy kilka ćwiczeń z jego repertuaru, które każdy z nas może wykorzystać w pracy z grupą. Na koniec podzielimy się naszymi refleksjami zarówno dotyczącymi treści prezentacji, jak i doświadczonych przed chwilą ćwiczeń, wymienimy się pomysłami na ich wykorzystanie w naszej pracy

Zachęcamy do przyjścia, posłuchania i zastanowienia się, w jaki sposób w Polsce możemy korzystać z tej wypracowanej na Islandii metody. 

Kiedy: 22 czerwca g. 18, Prochownia Żoliborz w Warszawie

Działanie realizowane przy okazji projektu Dramowi Obywatele, realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Źródło: Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
Daty wydarzeń:

22.6.2015

Autor wpisu: Monika Kur

Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
województwo: mazowieckie
03-433 , Warszawa, ul. Strzelecka 3/12
stowarzyszenie@stop-klatka.org.pl, 739014400
stop-klatka.org.pl/

Miejsce wydarzenia
Prochownia Żoliborz
województwo: mazowieckie
Warszawa, Czarnieckiego 51 (w Parku Żeromskiego)

Liczba odsłon: 647
17.06.2015