Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Twórcze Dzieciaki - po raz kolejny pod patronatem Platformy Kultury!

TWÓRCZE DZIECIAKI odkrywają, eksperymentują, tworzą, poznają, doświadczają, eksplorują! Projekt otrzymał NAGRODE WARSZAWSKĄ na najlepszy projekt roku 2013 w kat. organizacje pozarządowe /nagroda przyznawana w ramach konkursu WPEK i pełnomocnika Prezydenta m. st. Warszawy ds. Edukacji Kulturalnej.

Chcemy stworzyć dzieciom i ich rodzicom możliwość uczestniczenia w pasjonujących zajęciach edukacyjnych, które pobudzą dzieci do tworzenia, poznawania otaczającego świata i doświadczania. Proponujemy więc warsztaty, spacery, zajęcia, działania plenerowe, dzięki którym dzieci zdobędą wiedzę, umiejętności, rozbudzą swoje zainteresowania naukowe przez twórczą zabawę. Na bazie naszych doświadczeń, opracowaliśmy komplementarny program zajęć, który łączy różne dziedziny nauki.

Chcielibyśmy zaproponować dzieciom i ich rodzicom m.in.: warsztaty architektoniczne, zajęcia z eksperymentów, czytanki o zjawiskach, spacery małych odkrywców, warsztaty filmu animowanego, warsztaty tworzenia zabawek, warsztaty teatru cienia, warsztaty twórczego myślenia, warsztaty recyklingowe, warsztaty poznawania świata metoda Montessori.

Warsztaty łączą wiedzę z fizyki, chemii, geografii, matematyki, biologii i świata sztuki. Warsztaty zawierają sporą dawkę wiedzy, umiejętności i dobrą zabawę. Zależało nam by stworzyć nową, atrakcyjną formę zajęć, których nie ma w programie przedszkolnym i szkolnym czy ofercie domów kultury. Niektóre z wymienionych warsztatów są pionierskie w skali kraju.

Rodzicom natomiast proponujemy wykłady, które mają na celu pokazanie w jaki sposób rozwijać zainteresowania naukowe dziecka w domu i najbliższym otoczeniu. Podczas warsztatów zawsze obecni są rodzice, jest to dla nich forma inspiracji jak ciekawie spędzać czas z dzieckiem.

 
Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

2.6.2015 - 31.12.2015

FUNDACJA PRZYSTANEK TWÓRCZOŚĆ
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-259 Warszawa Stare Miasto, Jezuicka 4
ania@tworczosc.org.pl, 503 471 040
www.tworczosc.org.pl
Liczba odsłon: 540
02.06.2015