Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Twórcze Dzieciaki - Czerwiec

Zapraszamy na czerwcowe zajęcia w ramach projektu Twórcze Dzieciaki. W tym miesiącu ruszamy m. in. z kolejną edycją Spacerów Małych Odkrywców, podczas których dzieci będą prowadzić badania, stawiać hipotezy. Tematy i terminy pozostałych warsztatów na plakacie!

Zapisy na zajęcia czerwcowe ruszą 2 czerwca o godzinie 20:00

http://www.tworczedzieciaki.art.pl/zapisy.html?f=29042015

W tym miesiącu proponujemy Wam:

Miejsce: BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. DURACZA 19 /BIELANY/

Warsztaty tworzenia zabawek "Zróbmy, a nie kupmy!"

11 czerwca/czwartek/godzina 17:30-19:00 (4-5 lat)
18 czerwca/czwartek/godzina 17:30-19:00 (4-5 lat)

Pudła, opakowania, kolorowe kartki, wykałaczki i nożyczki staną się, podczas warsztatów pretekstem, do tworzenia, konstruowania i wymyślania własnych zabawek i zabaw. Uczestnicy stworzą kartonowe ciuchcie, rakiety, wędki, ryby, zbroje rycerskie i kręgle z butelek po mleku. Użyją przedmiotów, które można znaleźć w każdym domu i wykorzystać do zabawy, bez wydawania pieniędzy.

Warsztaty książek interaktywnych i komiksów

10 czerwca/środa/godzina 17:30-19:00 (9-10 lat)

Warsztaty książek interaktywnych i komiksów
Podczas warsztatów dzieci będą tworzyły swoje własne książki interaktywne i komiksy. Samodzielnie stworzą pomysły i wykonają rysunki, używając przy tym różnych materiałów sensorycznych. Ponadto dowiedzą się czym jest komiks i jak w prosty sposób, za pomocą specjalnego oprogramowania stworzyć swoją historię komiksową.

Warsztaty z twórczych eksperymentów naukowych

22 czerwca/poniedziałek/godzina 17:30-19:00 (5-7 lat)

Zajęcia z eksperymentów będą dla dzieci okazją do odkrywania otaczającego nas świata, łączą w sobie zdobywanie wiedzy przy świetnej zabawie. Dzieci będą miały okazję eksperymentować, mieszać mikstury, odkrywać zagadki. Postaramy się pokazać magię nauki i tajemnice, kryjące się w rzeczywistości nas otaczającej. Będziemy przelewać, badać które przedmioty toną, a które utrzymują się na powierzchni wody.

Czytanki o zjawiskach

16 czerwca/wtorek/godzina 17:45-18:45 (3-4 lata)

Zajęcia będą się koncentrować wokół czytanych opowiadań i bajek, na temat prostych zjawisk przyrodniczych, biologicznych i fizycznych. Treść dostosowana będzie do wieku odbiorców. Przykładowe tematy: Jak to się dzieje, że z poczwarki powstaje motyl? Jak powstaje tęcza? Gdzie właściwie mieszkają ptaki? Warsztaty będą urozmaicone działaniami plastycznymi i ruchowymi, na temat poszczególnych zjawisk.

Spacery małych odkrywców

14 czerwca/niedziela/godzina 10:00-11:15 (3-5 lat)
14 czerwca/ niedziela/godzina 11:30-12:45 (6-8 lat)

Zapraszamy na spotkanie w plenerze. Uczestnicy będą pracowali w małej grupie, metodą projektu badawczego, wybierając własny temat badań i pogłębiając swoją wiedzę. Dzieci będą miały okazję skorzystać z mikroskopów, wag oraz innych ciekawych sprzętów. Zachęcimy je również, by przyniosły ze sobą wiaderka, miarki i inne przyrządy badawcze. Młodzi odkrywcy będą prowadzić badania, stawiać hipotezy i rozmawiać z ekspertami.

Celem warsztatów jest rozwijanie rozumienia świata u dzieci, poprzez oryginalną zabawę w naukowców i w oparciu o ich naturalną ciekawość. Dodatkowo naszym zamiarem jest podsunięcie rodzicom interesujących pomysłów na spędzanie wolnego czasu na łonie przyrody.

Twórcze myślenie

26 czerwca/piątek/godzina 17:30-19:00 (5-7 lat)

Polem działań podczas warsztatów będą proste zadania, stymulujące twórcze myślenie. Będą to zagadki, historyjki, układanki, rymowanki i zabawy ruchowe. Przykładowe zadanie: Co można stworzyć z 3 trójkątów, 2 kwadratów i 4 kół? Uczestnicy będą korzystać z różnych przedmiotów, które staną się dla nich inspiracją, np. pudełeczek, patyczków, spinaczy czy piór.

Celem warsztatów jest pobudzenie wyobraźni, elastyczności myślenia i pomysłowości oraz rozwijanie wytrwałości w pokonywaniu trudności. Zajęcia pozwolą uczestnikom ćwiczyć kreatywność, rozumianą jako wprowadzanie indywidualnych pomysłów w czyn.

Warsztaty architektoniczne

20 czerwca/sobota/godzina 10:00-11:30 (5-7 lat)
20 czerwca/sobota/godzina 12:00-13:30 (8-10 lat)

Jak „działa” miasto? Czego potrzeba, by sprawnie funkcjonowało? Jak pozyskać energię, czystą wodę i ciepło? Odpowiedzi na te pytania, dzieci odkrywać będą w działaniu.

Podczas warsztatów architektonicznych, uczestnicy zamienią się w budowniczych i świadomych urbanistów zarazem. Poznają skomplikowaną strukturę tkanki miejskiej. Będą miały okazję zaprojektować model miasta w dużej skali, po którym będzie można się poruszać. Do realizacji projektu wykorzystamy proste materiały. Poza budynkami i ulicami powstaną niezwykłe kolektory i oczyszczalnie.

Czytanki o zjawiskach

16 czerwca/wtorek/godzina 17:45-18:45 (3-4 lata)
Czym jest zjawisko? Dlaczego cukier rozpuszcza się w wodzie? Dlaczego z gąsienicy powstaje motyl?
Zajęcia będą się koncentrować wokół czytanych opowiadań i bajek, na temat prostych zjawisk przyrodniczych, biologicznych i fizycznych. Treść dostosowana będzie do wieku odbiorców. Przykładowe tematy: Jak to się dzieje, że z poczwarki powstaje motyl? Jak powstaje tęcza? Gdzie właściwie mieszkają ptaki? Warsztaty będą urozmaicone działaniami plastycznymi i ruchowymi, na temat poszczególnych zjawisk.

 

Miejsce: KLUB SZAFIR, UL. DOLNOŚLĄSKA 3 /ŻOLIBORZ/:

Warsztaty sensoryczno-plastyczne:

24 czerwca/środa/godzina 17:30-18:45 (4-5 lat)

Zapraszamy do wspólnego doświadczania, tworzenia i brudzenia się!

Warsztaty tańca twórczego:

8 czerwca/poniedziałek/godzina 17:30-18:45 (4-6 lat)

Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnego, swobodnego ruchu, beztroskiej zabawy i tańca. Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję odkrywać twórcze możliwości ciała i ruchu oraz rozwijac wyobraźnię. Będziemy wykorzystywać umiejętność spontanicznego wymyślania ruchu przez dzieci i czerpać z ich niepowtarzalnych pomysłów po to by z ich pomocą bawić się i tworzyć wspólny taniec – indywidualnie, w parach, w mniejszych i większych grupach. Inspiracją dla nas będą ruchy zwięrząt, zajwiska przyrody, baśniowe postaci, rekwizyty, muzyka, rytm.


Zapraszamy!

 

 

Daty wydarzeń:

2.6.2015 godz. 1:00 - 16.6.2015 godz. 1:00

Twórcze Dzieciaki - Czerwiec

Twórcze Dzieciaki - Czerwiec

Autor wpisu: Małgorzata Stańczyk

FUNDACJA PRZYSTANEK TWÓRCZOŚĆ
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-259 Warszawa Stare Miasto, Jezuicka 4
ania@tworczosc.org.pl, 503 471 040
http://www.tworczedzieciaki.art.pl
plakat TD 2015 czer 02
Liczba odsłon: 741
02.06.2015