Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Rozpoczyna się XIII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

W dnach 8-12 czerwca w Tczewie i w Gołuniu realizowana będzie XIII edycja Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych. W ramach projektu odbędą się prezentacje sceniczne, warsztaty artystyczne, happening. W projekcie będzie uczesniczyć blisko 500 osób.

Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych przez ponad dekadę cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wielu organizacji, szkół i placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych i dlatego w tym roku będziemy mogli podziwiać kunszt aktorski artystów z 36 zespołów reprezentujących 10 krajów: Polskę, Rumunię, Włochy, Ukrainę, Rosję, Litwę, Czarnogórę, Białoruś, Gruzję oraz Bośnię i Hercegowinę. Prezentacje sceniczne odbywać się będą w dniach 9-11 czerwca 2015r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki. Podczas prezentacji scenicznych swój talent zaprezentuje 350 niepełnosprawnych uczestników. Podczas Przeglądu poza prezentacjami odbędą się także: happening, warsztaty artystyczne dla uczestników, spotkanie dla opiekunów i wychowawców, a także zajęcia rekreacyjne.

Gwiazdą uświetniającą tegoroczny Przegląd będzie Rafał Brzozowski, który wystąpi w dniu 9 czerwca na deskach CKiS w Tczewie.

Gościnnie podzas koncertu finałowego 11 czercwca dla publiczności  wystąpi również Zespół Folklorystyczny DZMEBI z Gruzji.

Projekt realizowany jest ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowego Fundusz Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych, Samorządu Woj. Pomorskiego, Gminy Miejskiej Tczew i Powiatu Tczewskiego.

 

Źródło: Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego
Daty wydarzeń:

8.6.2015 - 12.6.2015

Rozpoczyna się XIII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

Rozpoczyna się XIII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych Rozpoczyna się XIII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

Autor wpisu: Emilia Wróbel-Golicka

Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie
województwo: pomorskie
83-110 Tczew, Grunwaldzka 1
58 531 55 50
www.zpstczew.pl

Miejsce wydarzenia
Centrum Kultury i Sztuki oraz Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych
województwo: pomorskie
83-110 Tczew

Liczba odsłon: 953
01.06.2015