Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Bezpiecznie w sieci czyli młodzi i nowe technologie - program dotacji Fundacji Orange

Fundacja Orange zaprasza wszystkich aktywnych edukatorów - przedstawicieli organizacji pozarządowych, placówek oświaty czy instytucji kultury - do zgłaszania swoich projektów w ramach programu "Bezpiecznie Tu i Tam", którego celem jest badanie bezpiecznych i pożytecznych sposobów użytkowania nowych technologii przez dzieci i młodzież. Na projekty oddolnych inicjatyw edukacyjnych czekamy do 3 czerwca 2015 roku! 

Program dotacji

Program dotacji, realizowany w ramach "Bezpiecznie Tu i Tam", to nasza konkursowa propozycja dla organizacji i instytucji, które mają pomysł, jak edukować młodych użytkowników nowych technologii i Internetu w bezpiecznym ich stosowaniu.

Ideą programu jest wspieranie oddolnych inicjatyw edukacyjnych, związanych z bezpieczeństwem w sieci. Projekty zgłaszane do programu dotacji powinny zaskakiwać innowacyjnością i oryginalnym podejściem do tematu bezpiecznego korzystania z nowych mediów.

W zgłaszanych inicjatywach edukator staje się przewodnikiem po bezpiecznym cyfrowym świecie, wspólnie z nim młodzi uczestnicy aktywnie tworzą dobre praktyki w tym obszarze. Efektami działań w projektach mogą być scenariusze zajęć, materiały multimedialne, filmy, teledyski i inne publikacje udostępnione na otwartych licencjach.

Jeśli:

  • jesteś aktywnym edukatorem (przedstawicielem organizacji pozarządowej, placówki oświaty czy instytucji kultury),
  • pracujesz z dziećmi i młodzieżą i masz doświadczenie w angażowaniu młodych w prowadzone inicjatywy,
  • w działaniach swobodnie korzystasz z cyfrowych narzędzi,
  • masz pomysł, jak w nowoczesnej edukacji w pozytywny sposób promować bezpieczeństwo, zachęcać do unikania ryzyka, tworzenia świadomych postaw i bezpiecznych wzorów zachowań wśród młodych użytkowników,

zgłoś nam swój projekt, który chciałbyś zrealizować przy naszym wsparciu!

Wszystkim pomysłodawcom udostępniamy materiały, które pozwolą zaplanować działania w sposób merytorycznie poprawny. Publikacje powstały dzięki współpracy Fundacji Orange z Fundacją Dzieci Niczyje i dotyczą m.in. podstawowych zasad korzystania z mediów (w tym społecznościowych), zagrożeń w wirtualnym świecie i odpowiedzialnego użytkowania nowych technologii.

Nabór wniosków w edycji 2015 trwa od 6 maja do 3 czerwca.
Szczegóły związane z programem znajdują się w Regulaminie programu oraz tutaj.

Więcej o programie edukacyjnym Orange "Bezpiecznie Tu i Tam" znajduje się na stronie Fundacji

Koordynator Programu dotacji:

Iwona Kamińska

Tel.: (+48) 22 527 40 18
E-mail: Iwona.Kaminska3@orange.com
 

Źródło: Fundacja Orange
Daty wydarzeń:

3.6.2015

Fundacja Orange
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
02-326 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 160
iwona.kaminska3@orange.com, (+48) 22 527 40 18
http://fundacja.orange.pl
Liczba odsłon: 842
28.05.2015