Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Site Specyfic - Działania w przestrzeni miejskiej w ramach VI edycji Warsaw Flow 2015

4 dni bezpłatnych zajęć performatywnych prowadzonych przez międzynarodowych nauczycieli Kontakt Improwizacji w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Kontakt Improwizacji Warsaw Flow 2015. Zapraszamy od 2 do 5 lipca do Parku Agrykola oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego. 

Działania odbędą się w przestrzeni Parku Agrykola oraz w przestrzeniach dzielonych Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego. Zajęcia mają na celu zwiększenie świadomości pomiedzy własnym ciałem, a otwarta przestrzenią, w której jest znacznie więcej bodźców (dźwięki, zapachy, wiatr, wilgoć, faktura podłoża etc). Praca na wolnej przestrzeni jest bardzo mocno związana ze zmysłami i ich wyostrzeniem. Kilka zmysłów uaktywnia się często w różnych momentach, co często umyka naszej uwadze. Warsztaty mają na celu otworzyć uczestników na wsłuchiwanie się zarówno w siebie, jak i w przyrodę. To również możliwość głębokiego relaksu w obcowaniu z naturą. Pomóc mają w tym pojawiające się w ramach zajęć elementy kompozycji, dzięki którym ciało "ustawione" zostanie względem przestrzeni - intyicyjnie i świadomie. To szansa na poszerzenie swoich horyzontów o dalszą i bliższą perspektywę całości. 

Prowadzenie:

Daniela Schwartz (Argentyna/Francja)
Eckhard Müller (Niemcy/Francja)

Termin: 02.07 - 05.07. 2015

Godziny: 14-15:30

Miejsce: Park Agrykola i Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego w Warszawie

Zajęcia bezpłatne.

Daniela Schwartz (Argentyna/Francja) - wędrowna artystka, która posiada tytuł wydziału Fine Arts, Ecole Superieure des Arts Decoratifs de Strasbourg, Francja. Uczestniczyła w praktykach, spektaklach i nauczaniach CI od 1998 roku. Jako artystka, jest zainteresowana ciałem, przestrzenią i ruchem,  jako materią do tworzenia, wyrażania i kreowania. Jej prace charakteryzuje wykorzystanie elementów multimedialnych, przedmiotów oraz instalacji. 

Eckhard Müller (Niemcy/Francja) - jako entuzjasta Kontakt Improwizacji występuje w jej ramach od 1988r. W swojej pracy uwagę skupia na badaniu zasad CI. Swoją misję edukacyjną prowadzi już od 20 lat. 

Więcej informacji o prowadzących znajduje się tutaj

Więcej o programie Warsaw Flow znajduje się na oficjalnej stronie projektu

Daty wydarzeń:

2.7.2015 - 5.7.2015

Site Specyfic / Działania w przestrzeni miejskiej w ramach VI edycji Warsaw Flow 2015
Autor zdjęć: Kasia Chmura-Cegiełkowska

Site Specyfic / Działania w przestrzeni miejskiej w ramach VI edycji  Warsaw Flow 2015 Site Specyfic / Działania w przestrzeni miejskiej w ramach VI edycji  Warsaw Flow 2015 Site Specyfic / Działania w przestrzeni miejskiej w ramach VI edycji  Warsaw Flow 2015

Autor wpisu: Jowita Łukaszewska

Fundacja Artystyczna Perform
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
02-071, Warszawa, ul. Langiewicza 12/1
jowita.lukaszewska@perform.org.pl, 660 62 82 82
www.perform.org.pl

Miejsce wydarzenia
Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego
województwo: mazowieckie
00-467 Warszawa, ul. Jazdów 21

Liczba odsłon: 716
29.05.2015