Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kulturalni-e! - Cykl warsztatów dla kadry kultury

Projekt skierowany jest do kadry kultury pracującej zarówno w instytucjach: kultury jak i artystycznych, świetlicach środowiskowych, młodzieżowych ośrodkach szkolno-wychowawczych, ośrodkach leczenia uzależnień, warsztatach terapii zajęciowej, stowarzyszeniach i fundacjach. Do osób, które chcą rozwijać swój warsztat pracy i łączyć tradycyjne formy edukacyjne z nowymi z wykorzystaniem Internetu i rozwijającej się technologii i dającej możliwość pracy z różnymi grupami wiekowymi. Zaproponowane warsztaty prowadzone przez specjalistów wyposażą uczestników nie tylko w wiedzę teoretyczną, ale połączą aktywne działania warsztatowe z zakresu fotografii, filmu, muzyki, plastyki, podstaw dziennikarstwa z nowymi narzędziami.

Interaktywne wykłady z zakresu otwartych zasobów i funkcjonowania instytucji w dobie social mediów dadzą podstawy do umiejętnego poruszania się w kwestiach prawnych oraz świadomego kreowania i zarządzania nie tylko instytucją ale projektami i zespołami. Do działań tych nie będzie potrzeba wyszukanego sprzętu, wystarczą: statyw fotograficzny, zwykły aparat cyfrowy, mobilne telefony i smartfony, skaner, kamery tradycyjne i internetowe, Internet, program Windows Movie Maker, dostępny w pakiecie Windows na każdym komputerze i oprogramowanie na wolnych licencjach.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Programie Edukacja – Edukacja medialna i informacyjna

Akredytacja: 150.00 zł od osoby,

Ilość uczestników: 15 osób, (lista zamknięta)

Zapewniamy: obiad, kawę, herbatę

  • Na inauguracyjny wykład w dniu 26 marca zapraszamy dodatkowo dyrektorów instytucji kultury, animatorów, ilość miejsc ograniczona (35) (zapewniamy obiad i przerwy kawowe).
  • Na zakończenie projektu w dniu 17 października zapraszamy dyrektorów instytucji, z których wywodzili się uczestnicy projektu, animatorów, (35 osób) (zapewniamy obiad i przerwy kawowe).

 

Warsztaty odbywać się będą od godz. 9.30 do 16.00

 

W tym roku czekają nas jeszcze następujące warsztaty:


1. Warsztaty z tworzenia wideoklipu: ”Naśladując McLarena”

18-19 czerwca (czwartek-piątek)
Prowadzi: Yach Paszkiewicz

2. „Obraz wart tysiąca słów - jak zrobić komórką zdjęcie na wystawę – warsztaty z fotografii mobilnej.

10-11 września (czwartek-piątek)
Prowadzą: Michał Koralewski, Mateusz Jaszak

3. Warsztat: Zarządzanie instytucją w sieci i zarządzanie zespołem

15 października (czwartek) 
Prowadzi: Dominik Pokornowski

4. Warsztaty: „Serwis www to nie wszystko, czego można się dowiedzieć z analizy statystyk internetowych” oraz zakończenie projektu

16 października (piątek) 
Prowadzi: Mateusz Osowski

Więcej informacji o prowadzących warsztaty oraz formularz zgłoszeniowy.

Źródło: www.woak.torun.pl
Daty wydarzeń:

18.6.2015 - 17.10.2015

Autor wpisu: Robert Marszałkowski

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
województwo: kujawsko-pomorskie
87-100 Toruń, ul. Szpitalna 8
woak@woak.torun.pl, 56 652 27 55
www.woak.torun.pl

Miejsce wydarzenia
województwo: kujawsko-pomorskie


Liczba odsłon: 759
22.05.2015