Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Weź udział w Kulturalnych Konsultacjach na Woli oraz konkursie!

Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zaprasza mieszkańców Woli, zarówno dorosłych, jak i seniorów, młodzież i dzieci na konsultacje dot. jej oferty kultralnej. Konsultacje są okazją do zaangażowania i współtworzenia swojego najbliższego otoczenia. Spotkania odbywają się w maju i czerwcu. Jednocześnie informujemy również o konkursie na nazwę Nagrody dla Mieszkańca Woli. Do wygrania tablet. Na zgłoszenia propozycji czekamy do 8 czerwca!

 

 

Konsultacje

Na Woli działają obecnie dwa ośrodki kultury - Dom Kultury "Działdowska" oraz Ośrodek Kultury im. Stefana Żeromskiego przy ul. Obozowej. Instytucje te zostaną połączone i we wrześniu 2015 roku powstanie Wolskie Centrum Kultury.

Stworzenie Wolskiego Centrum Kultury pozwoli poszerzyć ofertę działań kulturalnych.

Właśnie teraz masz wpływ na program kulturalny realizowany przez dzielnicę Wola i samorządowe jednostki kultury.

Najbliższe spotkania:

Dla dorosłych mieszkańców Woli

28 maja (czwartek), godz. 17.00, Muzeum Woli, ul. Srebrna 12

Dla seniorów

26 maja (wtorek), godz. 13.30, Klub "Parasol", ul. Batalionu Parasol 3a

Dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej

8 czerwca (poniedziałek), godz. 16.00, Muzeum Woli, ul. Srebrna 12

Dla rodziców z dziećmi

12 czerwca (piątek), godz. 17.00, Dom Kultury "Działdowska", ul. Działdowska 6 (zapewniamy opiekę nad dziećmi)

Na warsztaty obowiązują zapisy: mailowo konsultacje.wola@um.warszawa.pl lub pod numerem (22) 443 56 16

 

Wypełnij ankietę: online lub złóż papierową wersję ankiety w punktach konsultacyjnych w różnych miejscach w dzielnicy do 30 czerwca 2015 roku.

Uwaga! Jeśli link jest nieaktywny, proszę przekopiować go do przeglądarki, np. Mozilla Firefox, Internet Explorer 9.0. lub Google Chrome

Zgłoś swoje opinie mailem do dnia 30 czerwca 2015 roku mailowo konsultacje.wola@um.warszawa.pl lub listownie na adres Urzędu Dzielnicy Wola: al. Solidarności 90, 01-003 Warszawa z dopiskiem "kulturalne konsultacje".

Zapraszamy również na spotkanie podsumowujące

16 lipca (czwartek), godz. 17.30, Sala Sesji, Urząd Dzielnicy Wola, al. Solidarności 90

Po opracowaniu raportu z konsultacji, współpracujący z nami eksperci napiszą strategiczny dokument "Program Rozwoju Kultury dla dzielnicy Wola", który pozwoli na określenie priorytetów oraz długo i średnioterminowych celów. Program pozwoli powiązać działania z różnych dziedzin polityki społecznej dostosowując działania urzędu dzielnicy i samorządowych instytucji kultury do Społecznej Strategii Warszawy i Programu Rozwoju Kultury. Program zostanie jeszcze przedstawiony do zaopiniowania w środowiskach, w których przeprowadzone zostały konsultacje.

Zachęcamy do udziału w konsultacjach!

 

Konkurs na nazwę Nagrody dla Mieszkańca Woli

Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, chcąc propagować kreatywnych mieszkańców dzielnicy, wyszło z inicjatywą Nagrody dla Mieszkańca Woli. Mogą być to animatorzy życia kulturalnego, społecznicy, badacze i propagatorzy historii lokalnej, przedsiębiorcy, pomocni sąsiedzi czy inne osoby, które działają w przeróżnych sferach rzeczywistości lokalnej. Teraz szukamy nazwy dla tak wyjątkowego wyróżnienia. Dla zwycięscy konkursu przewidzieliśmy nagrodę - tablet.

Nagrodę dla mieszkańców zasłużonych dla Woli chcielibyśmy wprowadzić na stałe do kalendarza warszawskich wydarzeń. Ze względu na osoby, którym będzie przyznawana chcemy nadać jej szczególną wartość – mówi burmistrz Krzysztof Strzałkowski.

Jak zatem nazwać nagrodę, która będzie przyznawana osobom działającym na rzecz mieszkańców i dzielnicy Wola? - Nazwa takiego wyróżnienia powinna wywoływać pozytywne skojarzenia i wiązać się tematycznie z naszą dzielnicą – mówi Ewa Statkiewicz, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

W ocenie zgłoszeń konkursowych jury weźmie pod uwagę przede wszystkim oryginalność nazwy, jej znaczenie oraz emocje i skojarzenia, jakie wywołuje. Na propozycje czekamy do 8 czerwca 2015 roku. Każdy uczestnik może zgłosić nie więcej niż trzy propozycje nazwy.

Wystarczy tylko:

wypełnić formularz online lub wrzucić formularz zgłoszeniowy do urny znajdującej się w ratuszu przy al. Solidarności 90.(formularze będą dostępne w punkcie informacyjnym). Zgłoszenia przekazywane osobiście będą przyjmowane do 8 czerwca 2015 r. w godzinach pracy urzędu, natomiast te przekazywane elektronicznie - do 8 czerwca 2015 r. godz. 23:59.

W konkursie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.

Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

 

Źródło: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
Daty wydarzeń:

22.5.2015 - 16.7.2015

Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
01-003 Warszawa, al. Solidarności 90
Liczba odsłon: 811
22.05.2015