Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

GovJam - Miasto Zmian. Zmiana Miasta

Rusza nabór do GovJam Lublin - "Miasto Zmian. Zmiana Miasta", odbywającego się w ramach projektu I AM CHANGE Fundacji TEAM Teatrikon W Domu Kultury "Narnia" w Lublinie. Jeszcze tylko do 26 maja studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłosić się do udziału w dwudniowych warsztatach (10-11.06.2015r.), realizowanych metodą govjam, podczas których spróbują znaleźć projektowe rozwiązania będące próbą odpowiedzi na pytanie "Co musiałoby zrobić Miasto Lublin, żeby młodzi ludzi chcieli w nim zostać?". Najciekawsze projekty otrzymają dofinansowanie. 

 

W dniach 10-11 czerwca, pod hasłem "Miasto zmian. Zmiana miasta", 50 kreatywnych osób, spotka się w Domu Kultury Narnia na dwudniowych warsztatach. W ich trakcie zostaną stworzone, a następne będą testowane rozwiązania dla sektora publicznego (czyli obszarów finansowanych z naszych podatków). Uczestnicy zostaną podzieleni na zespoły, kórych zadaniem będzie wypracowanie, sprototypowanie i przetestowanie najciekawszych pomysłów na zmianę i usprawnienie Lublina w sferze publicznej.

Nasępnie grupy będą miały okazję zaprezentować swoje rozwiązania przed zaproszonymi gościmi oraz jury. Spośród zaproponowanych działań jury wybierze 5, które zostaną zakwaifikowane do realizacji oraz  wsparte w postaci:

  • opieki profesjonalnego mentora;
  • 500 zł do wykorzystania na działania rozwijające inicjatywę;
  • szkolenia i konsultacje z wybranych tematów (m.in. sponsoring, promocja, aspekty prawne, zajęcia tematyczne);
  • utworzenia bloga/one page'a (wraz z przeszkoleniem z obsługi i serwisowaniem), na którym każdy z zespołów będzie informował o postępach prac i promował swoje działanie.

 

Projekt realizowany będzie planowo do października. 

Podsumowania działań znajdą się w publikacji, jako część tzw. "Młodzieżowej strategii rozwoju miasta Lublin", którą otrzymają przedstawiciele Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

Projekt zakończy się galą planowaną na 12 listopada 2015, podczas której podsumowane zostaną wszystkie działania Inkubatora Aktywnej Młodzieży.


Udział w GovJam Lublin'15 jest bezpłatny dla grupy 25 uczestników wcześniejszych działań projektu I AM CHANGE.

W wypadku gdy do udziału w projekcie zgłosi się ponad 25 osób istnieje możliwość, że część uczestników Lokomotyw oraz Festiwalu Aktywności będzie mogła wziąć udział w GovJam uiszczając opłatę w wysokości 50 zł. Prosimy zaznaczyć w zgłoszeniu czy mamy brać taką możliwość przy rozpatrywaniu waszej aplikacji.


Zgłoszenia:

Zapisz się, korzytając z formularza dostępnego tutaj
Czekamy do 26.05.2015 roku!

Kontakt:
Darek Figura
tel.: 609323042
d.figura@teatrikon.pl

Więcej informacji o projekcie znajduje się tutaj

Zapraszamy do śledzenia aktualnego przebiegu działań w ramach "Miasto Zmian. Zmiana Miasta" na stronie wydarzenia na facebook.com

 
Źródło: Fundacja Teatrikon
Daty wydarzeń:

21.5.2015 - 26.5.2015

Autor wpisu: Małgorzata Adamczyk

Fundacja Teatrikon
województwo: lubelskie, powiat: m. Lublin
Lublin, ul. Szpinalskiego 4/17
pr@teatrikon.pl
www.teatrikon.pl

Miejsce wydarzenia
Dom Kultury
województwo: lubelskie
Lublin, Lwowska 12

Liczba odsłon: 750
19.05.2015