Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Prowadzenie rzecznictwa na rzecz rozwoju animacji kultury (22-24 czerwca). Rekrutacja od 25 maja do 2 czerwca!

 Na piątym szkoleniu z cyklu na animatorów kultury z małych i średnich ośrodków Kadry Kultury i Platformy Kultury zdobędziesz wiedzę na temat kształtowania pozytywnego wizerunku podmiotu działającego w obszarze kultury oraz technik public relations wykorzystywanych w rzecznictwie na rzecz animacji kultury i podnoszenia kompetencji kulturowych. 


PROWADZENIE RZECZNICTWA NA RZECZ ROZWOJU ANIMACJI KULTURY

22-24 CZERWCA 2015

DOM PRACY TWÓRCZEJ W RADZIEJOWICACH

 

Cele szkolenia:

 1. Zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu rzecznictwa na rzecz rozwoju animacji kultury oraz na rzecz podmiotów działających w sektorze kultury, 
 2. Zwiększenie wiedzy i umiejętności w zakresie kreowania wizerunku instytucji/organizacji zajmujących się animacją kultury i edukacją kulturalną; 
 3. Zwiększenie wiedzy i umiejętności w zakresie kreowania wizerunku instytucji/organizacji zajmujących się animacją kultury i edukacją kulturalną, stosowania narzędzi i technik public relations umożliwiających docieranie z przekazem rzeczniczym do decydentów, samorządowców, urzędników oraz partnerów lokalnych.

 

Czego się dowiesz?

 • zdobędziesz wiedzę na temat kształtowania pozytywnego wizerunku podmiotu działającego w obszarze kultury oraz technik public relations wykorzystywanych w rzecznictwie na rzecz animacji kultury i podnoszenia kompetencji kulturowych;
 • zdobędziesz wiedzę na temat funkcji języka oraz języka antydyskryminacyjnego pożądanego w przekazach rzeczniczych;
 • poznasz narzędzia przydatne przy przygotowywaniu ustnych i pisemnych, formułowania przekazów rzeczniczych (ustnych i pisemnych) skierowanych do różnych interesariuszy, w tym do przedstawicieli mediów;
 • poznasz metody prowadzenia rzecznictwa w imieniu uczestników kultury z utrudnionym dostępem do kultury;
 • poznasz rolę działań animacyjnych w budowaniu tożsamości lokalnej, kształtowaniu postaw obywatelskich i odpowiedzialności za „małą ojczyznę”.

 

Nauczysz się, jak prowadzić działania rzecznicze skierowane do różnych interesariuszy oraz jak tworzyć przekazy rzecznicze w kontekście zaplanowanych celów rzeczniczych.

Przekonasz się, że warto prowadzić działania rzecznicze na rzecz kultury, animacji kultury oraz podmiotów działających w obszarze kultury i zdobędziesz większą pewność siebie w sytuacjach, podczas których reprezentujesz instytucję/organizację czy grupę nieformalną oraz prowadzisz działania rzecznicze.

 

 

Program szkolenia obejmuje następujące bloki tematyczne:

 • Znaczenie komunikacji społecznej w działalności instytucji kultury oraz organizacji funkcjonujących w obszarze kultury.
 • Rzecznictwo i inne techniki PR jako narzędzia kształtowania wizerunku instytucji/organizacji.
 • Cele public relations w kontekście rzecznictwa.
 • Lobbing a rzecznictwo.
 • Rzecznictwo na rzecz rozwoju społecznego czy rozwoju instytucji/organizacji?
 • Planowanie strategii rzeczniczej.
 • Wystąpienia publiczne i podstawy pracy rzecznika prasowego.
 • Język antydyskryminacyjny w kontekście działań orzeczniczych.
 • Rzecznictwo w imieniu grup z utrudnionym dostępem do kultury.
 • Rzecznictwo w kontekście działań animacyjnych wykorzystywanych w procesie rewitalizacji społecznej.


Trener: Maja Branka
Termin: 22-24 czerwca 2015 r.
Ośrodek szkoleniowy: Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach

REKRUTACJA

Kryteria naboru: FORMULARZ REJESTRACYJNY można wypełniać między 25 maja - 2 czerwca 2015 r. (włącznie). Kolejność zgłoszeń będzie podstawowym kryterium wyboru. Link do formularza pojawi się w dniu otwarcia rejestracji.

Program skierowany jest do animatorów kultury i edukatorów, pracujących bezpośrednio z lokalnymi społecznościami. Na szkolenia zapraszamy animatorów działających w strukturach organizacji pozarządowych, instytucji kultury lub osobiście, w małych i średnich ośrodkach do 100 000 mieszkańców.

W przypadku dużego zainteresowania szkoleniami NCK będzie prosić o to, by organizacja lub instytucja oddelegowała na szkolenie tylko jednego przedstawiciela.


Wyniki rekrutacji: o wynikach rekrutacji poinformujemy do 3 czerwca 2015 r.

Koszt: Zależy nam na profesjonalizacji animatorów kultury dlatego nasze szkolenia są non-profit. Dodatkowo Narodowe Centrum Kultury dotuje finansowo szkolenia, dlatego ich cena może być konkurencyjna do ofert rynkowych:

 • 200,00 PLN + 23% VAT (brutto: 246.00 zł) - cena obejmuje koszt: szkolenia, materiałów szkoleniowych, wyżywienia i zakwaterowania w ośrodku szkoleniowym.

 

Wpłaty: Wpłaty należy dokonywać po otrzymaniu mailowego potwierdzenia o zakwalifikowaniu się do udziału w szkoleniu. Termin dokonania wpłaty: 12 czerwca 2015 r.
Konto nr: 61 1130 1017 0000 0577 0120 0001
Odbiorca: Narodowe Centrum Kultury ul. Płocka 13, 01-231 Warszawa
Tytułem: Opłata za udział w szkoleniu "Prowadzenie rzecznictwa na rzecz animacji kultury"

W cenę szkolenia wliczone są:

 • udział w zajęciach,
 • wyżywienie,
 • nocleg (pokoje dwuosobowe),
 • transport na trasie Warszawa - ośrodek szkoleniowy - Warszawa
 • materiały szkoleniowe,
 • zaświadczenie o udziale w szkoleniu.

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

25.5.2015 - 2.6.2015

Narodowe Centrum Kultury
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
Warszawa, 01-231, Płocka 13
imadej@nck.pl, 22 210 01 94
www.platformakultury.pl

Miejsce wydarzenia
Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach
województwo: mazowieckie
96-325 Radziejowice , ul. H. Sienkiewicza 4

Program szkolenia
Liczba odsłon: 1694
25.05.2015

Zobacz także:

Wolotariat w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Zbuduj wspólnie z nami wolontariat w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu! Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu ogłasza pierwszy nabór na wolontariuszy. Poszukujemy chętnych do pracy w działach gromadzacych zbiory, przy pracach marketingowych i organizacji zajęć edukacyjnych.

Ruszył nabór otwarty projektów na Noc Kultury 2017 w Lublinie

W nocy z 3 na 4 czerwca 2017 r. odbędzie się jedenasta lubelska Noc Kultury. 700 lecie nadania Lublinowi praw miejskich jest doskonałą okazją do szczególnego spojrzenia na nasze miasto. Zachęcamy do wspólnych działań, dzięki którym będziemy mogli jeszcze pełniej świętować tę wspaniałą rocznicę, odkrywając zupełnie nowy wymiar Lublina. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy będzie bowiem „miastoczasoprzestrzeń”. Zapraszamy do współtworzenia tej specjalnej edycji Nocy Kultury – zarówno instytucje, organizacje pozarządowe, jak i przedsiębiorstwa oraz osoby fizyczne.

Rekrutacja na bezpłatne kursy Teatru Forum i Teatru ze Społecznością

Fundacja Edukacji i Kultury Drama Way po raz kolejny ma przyjemność zaprosić osoby pracujące w obszarze edukacji kulturalnej na kursy szkoleniowe w ramach projektu Teatru Codziennego.