Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Prowadzenie rzecznictwa na rzecz rozwoju animacji kultury (22-24 czerwca). Rekrutacja od 25 maja do 2 czerwca!

 Na piątym szkoleniu z cyklu na animatorów kultury z małych i średnich ośrodków Kadry Kultury i Platformy Kultury zdobędziesz wiedzę na temat kształtowania pozytywnego wizerunku podmiotu działającego w obszarze kultury oraz technik public relations wykorzystywanych w rzecznictwie na rzecz animacji kultury i podnoszenia kompetencji kulturowych. 


PROWADZENIE RZECZNICTWA NA RZECZ ROZWOJU ANIMACJI KULTURY

22-24 CZERWCA 2015

DOM PRACY TWÓRCZEJ W RADZIEJOWICACH

 

Cele szkolenia:

 1. Zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu rzecznictwa na rzecz rozwoju animacji kultury oraz na rzecz podmiotów działających w sektorze kultury, 
 2. Zwiększenie wiedzy i umiejętności w zakresie kreowania wizerunku instytucji/organizacji zajmujących się animacją kultury i edukacją kulturalną; 
 3. Zwiększenie wiedzy i umiejętności w zakresie kreowania wizerunku instytucji/organizacji zajmujących się animacją kultury i edukacją kulturalną, stosowania narzędzi i technik public relations umożliwiających docieranie z przekazem rzeczniczym do decydentów, samorządowców, urzędników oraz partnerów lokalnych.

 

Czego się dowiesz?

 • zdobędziesz wiedzę na temat kształtowania pozytywnego wizerunku podmiotu działającego w obszarze kultury oraz technik public relations wykorzystywanych w rzecznictwie na rzecz animacji kultury i podnoszenia kompetencji kulturowych;
 • zdobędziesz wiedzę na temat funkcji języka oraz języka antydyskryminacyjnego pożądanego w przekazach rzeczniczych;
 • poznasz narzędzia przydatne przy przygotowywaniu ustnych i pisemnych, formułowania przekazów rzeczniczych (ustnych i pisemnych) skierowanych do różnych interesariuszy, w tym do przedstawicieli mediów;
 • poznasz metody prowadzenia rzecznictwa w imieniu uczestników kultury z utrudnionym dostępem do kultury;
 • poznasz rolę działań animacyjnych w budowaniu tożsamości lokalnej, kształtowaniu postaw obywatelskich i odpowiedzialności za „małą ojczyznę”.

 

Nauczysz się, jak prowadzić działania rzecznicze skierowane do różnych interesariuszy oraz jak tworzyć przekazy rzecznicze w kontekście zaplanowanych celów rzeczniczych.

Przekonasz się, że warto prowadzić działania rzecznicze na rzecz kultury, animacji kultury oraz podmiotów działających w obszarze kultury i zdobędziesz większą pewność siebie w sytuacjach, podczas których reprezentujesz instytucję/organizację czy grupę nieformalną oraz prowadzisz działania rzecznicze.

 

 

Program szkolenia obejmuje następujące bloki tematyczne:

 • Znaczenie komunikacji społecznej w działalności instytucji kultury oraz organizacji funkcjonujących w obszarze kultury.
 • Rzecznictwo i inne techniki PR jako narzędzia kształtowania wizerunku instytucji/organizacji.
 • Cele public relations w kontekście rzecznictwa.
 • Lobbing a rzecznictwo.
 • Rzecznictwo na rzecz rozwoju społecznego czy rozwoju instytucji/organizacji?
 • Planowanie strategii rzeczniczej.
 • Wystąpienia publiczne i podstawy pracy rzecznika prasowego.
 • Język antydyskryminacyjny w kontekście działań orzeczniczych.
 • Rzecznictwo w imieniu grup z utrudnionym dostępem do kultury.
 • Rzecznictwo w kontekście działań animacyjnych wykorzystywanych w procesie rewitalizacji społecznej.


Trener: Maja Branka
Termin: 22-24 czerwca 2015 r.
Ośrodek szkoleniowy: Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach

REKRUTACJA

Kryteria naboru: FORMULARZ REJESTRACYJNY można wypełniać między 25 maja - 2 czerwca 2015 r. (włącznie). Kolejność zgłoszeń będzie podstawowym kryterium wyboru. Link do formularza pojawi się w dniu otwarcia rejestracji.

Program skierowany jest do animatorów kultury i edukatorów, pracujących bezpośrednio z lokalnymi społecznościami. Na szkolenia zapraszamy animatorów działających w strukturach organizacji pozarządowych, instytucji kultury lub osobiście, w małych i średnich ośrodkach do 100 000 mieszkańców.

W przypadku dużego zainteresowania szkoleniami NCK będzie prosić o to, by organizacja lub instytucja oddelegowała na szkolenie tylko jednego przedstawiciela.


Wyniki rekrutacji: o wynikach rekrutacji poinformujemy do 3 czerwca 2015 r.

Koszt: Zależy nam na profesjonalizacji animatorów kultury dlatego nasze szkolenia są non-profit. Dodatkowo Narodowe Centrum Kultury dotuje finansowo szkolenia, dlatego ich cena może być konkurencyjna do ofert rynkowych:

 • 200,00 PLN + 23% VAT (brutto: 246.00 zł) - cena obejmuje koszt: szkolenia, materiałów szkoleniowych, wyżywienia i zakwaterowania w ośrodku szkoleniowym.

 

Wpłaty: Wpłaty należy dokonywać po otrzymaniu mailowego potwierdzenia o zakwalifikowaniu się do udziału w szkoleniu. Termin dokonania wpłaty: 12 czerwca 2015 r.
Konto nr: 61 1130 1017 0000 0577 0120 0001
Odbiorca: Narodowe Centrum Kultury ul. Płocka 13, 01-231 Warszawa
Tytułem: Opłata za udział w szkoleniu "Prowadzenie rzecznictwa na rzecz animacji kultury"

W cenę szkolenia wliczone są:

 • udział w zajęciach,
 • wyżywienie,
 • nocleg (pokoje dwuosobowe),
 • transport na trasie Warszawa - ośrodek szkoleniowy - Warszawa
 • materiały szkoleniowe,
 • zaświadczenie o udziale w szkoleniu.

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

25.5.2015 - 2.6.2015

Narodowe Centrum Kultury
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
Warszawa, 01-231, Płocka 13
imadej@nck.pl, 22 210 01 94
www.platformakultury.pl

Miejsce wydarzenia
Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach
województwo: mazowieckie
96-325 Radziejowice , ul. H. Sienkiewicza 4

Program szkolenia
Liczba odsłon: 1998
25.05.2015