Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń

Wiosną 2015 roku w Warszawie, Lublinie i Cieszynie ruszyła szósta już edycja projektu „Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń". Jego realizacja potrwa do końca br. Projekt skierowany jest do dzieci z Domów Dziecka i seniorów z Uniwersytetów Trzeciego Wieku dwóch zmarginalizowanych społecznie i kulturowo grup, różniących się wiekiem i bagażem  doświadczeń życiowych. Celem projektu jest budowanie więzi międzypokoleniowych, tworzenie ram dla przekazu kulturowego pomiędzy najstarszą i najmłodszą generacją, budzenie zainteresowań i potrzeb kulturalnych.

W Warszawie seniorzy i dzieci, żeby lepiej się wzajemnie poznać, stworzyli herby, umieszczając na nich swoje marzenia, hobby, ulubionych bohaterów oraz rysunki samych siebie, a następnie wymienili się swoimi pracami. W maju obie grupy wezmą udział w zajęciach multimedialnych z sesją zdjęciową uczestników projektu. Ponadto wybiorą się  30 maja do Biblioteki Narodowej na „Noc Bibliotek”.

W Cieszynie odbyły się już zajęcia plastyczne, na których uczestnicy projektu wykonali ogromnych rozmiarów portret Jeremiego Przybory. Na warsztatach teatralnych seniorzy i juniorzy zapoznali się z twórczością kabaretu Starszych Panów. Na warsztatach z zakresu kompetencji muzycznych obie grupy ćwiczyły dykcję.  Zajęcia multimedialne przybliżyły  wszystkim sposoby korzystania z zasobów internetowych. Cieszyńska edycja projektu została objęta patronatem burmistrza Cieszyna.

W Lublinie studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz dzieci wzięli udział w zajęciach integracyjnych i warsztatach plastycznych. W najbliższym czasie wybierają się wspólne  do ogrodu botanicznego i skansenu, jak również na zajęcia na lokalnym basenie.

Na zakończenie projektu w każdym z miast seniorzy i dzieci wspólnie zagrają w przedstawieniu finałowym przygotowanym pod okiem instruktorów teatralnych.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Daty wydarzeń:

1.3.2015 - 31.12.2015

Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń
Autor zdjęć: Marcin Wieczorek

Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń

Autor wpisu: Karolina Kolwas

Fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom
województwo: mazowieckie
02-786, Warszawa, ul. Rosoła 44a
fundacja@cpcd.pl, 22 648 38 91
www.calapolskaczytadzieciom.pl, www.cpcd.pl
Liczba odsłon: 738
15.05.2015