Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkurs POLOWANIE NA MOTYLE III dla niezależnych grup teatralnych

Teatr Ochoty poszukuje grup teatralnych do współpracy przy tworzeniu programu artystycznego dla publiczności 15+. Wydarzenie skierowane jest do grup funkcjonujących bez własnej sceny, z co najmniej jedną pełnowymiarową produkcją teatralną na koncie.

 

Teatr Ochoty poszukuje grup teatralnych do współpracy przy tworzeniu programu artystycznego dla publiczności 15+. Wydarzenie skierowane jest do grup funkcjonujących bez własnej sceny, z co najmniej jedną pełnowymiarową produkcją teatralną na koncie.

Trzecia odsłona POLOWANIA składa się z otwartego naboru (przysyłanie aplikacji do 1 lipca 2015), prezentacji doczesnej twórczości wybranych grup na scenie Teatru Ochoty (październik 2015) oraz serii warsztatów teatralnych (warsztat artystyczny, producencki i promocyjny).


POLOWANIE NA MOTYLE III

Regulamin konkursu

I. ZGŁOSZENIA

Konkurs skierowany jest do niezależnych grup teatralnych funkcjonujących bez własnej sceny, z co najmniej jedną pełnowymiarową produkcją teatralną na koncie. W pierwszym etapie organizatorzy czekają do 1 lipca na zgłoszenia zawierające:

  • opis działalności grupy;
  • eksplikację spektaklu teatralnego dla publiczności 15+ (z maksymalnie pięcioosobową obsadą);
  • nagranie fragmentu lub całego spektaklu z dorobku grupy.

 

Zgłoszenia należy nadsyłać pocztą na adres: Teatr Ochoty, Reja 9, 02-053 Warszawa, z dopiskiem POLOWANIE NA MOTYLE.

Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone w sierpniu 2015 na stronie internetowej Teatru Ochoty (www.teatrochoty.pl)

II. PRZEGLĄD GRUP TEATRALNYCH

Sześć zespołów wybranych w pierwszym etapie Teatr zaprosi do udziału w przeglądzie niezależnych grup teatralnych zorganizowanym w Warszawie w październiku 2015 (Teatr pokrywa koszty przyjazdu, zakwaterowanie zespołów oraz obsługi technicznej pokazu).
Podczas przeglądu, każda z grup zaprezentuje przy otwartej publiczności po jednym spektaklu. Powołane przez Teatr jury wyłoni trzy zwycięskie zespoły, które w okresie marzec-kwiecień-maj 2016 przygotują trzy premiery. Teatr zapewnia budżet produkcyjny wysokości 35 tysięcy złotych, koordynatora produkcji, obsługę techniczną oraz przynajmniej roczną eksploatację spektakli.

III. PRACA STUDYJNA

Trzy finałowe zespoły wezmą udział w warsztatach teatralnych (warsztat artystyczny, promocyjny oraz produkcyjny) zorganizowanych przez specjalistów oraz artystów współpracujących z Teatrem Ochoty.

 

Źródło: Teatr Ochoty
Daty wydarzeń:

13.5.2015 - 1.7.2015

Autor wpisu: Anna Cygankiewicz

Teatr Ochoty
województwo: mazowieckie
02-053 Warszawa, Reja 9
sekretariat@teatrochoty.pl, 535955901
www.teatrochoty.pl

Miejsce wydarzenia
województwo: mazowieckie


Liczba odsłon: 646
13.05.2015