Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Pomóż Brave Kids z Nepalu

W trzęsieniu ziemi w Katmandu ucierpiały dzieci, które w ubiegłym roku uczestniczyły w projekcie Brave Kids w Wałbrzychu. W tym roku mają przyjechać do Warszawy. W tej chwili śpią i jedzą pod gołym niebem. Pomoc jest pilnie potrzebna. 

60 nepalskich dzieci z domu dziecka, uczestniczących w projekcie Brave Kids, który odbywa się w Polsce, zostało pozbawionych dachu w trakcie trzęsienia ziemi w Katmandu. Ściany budynku popękały, dzieciom nic się nie stało - w odpowiednim momencie wydostały się na zewnątrz.

– W tej chwili śpią i jedzą pod gołym niebem, ponieważ powrót do budynku nie jest bezpieczny. W Katmandu brakuje dziś dosłownie wszystkiego. Pomoc jest pilnie potrzebna – mówi Justyna Warecka, producentka wykonawcza Brave Kids i przedstawicielka ROKPA Polska.

Brave Kids to projekt edukacyjny polegający na spotkaniach artystycznych grup dziecięcych z całego świata. W czasie trwania projektu młodzi artyści mieszkają w domach polskich rodzin. Brave Kids odbywa się w ramach Brave Festival, którego organizatorzy co roku przekazują cały dochód z festiwalu na wsparcie projektów pomocowych prowadzonych przez organizację charytatywną ROKPA International. Już od 35 lat wspiera ona m.in. młodych Tybetańczyków i Nepalczyków - w tym dzieci z domu dziecka w Katmandu. Dzięki wsparciu organizacji ROKPA International uzyskały tam schronienie, edukację, a także możliwość rozwoju i lepszego życia. W projekcie Brave Kids uczestniczyły już trzykrotnie – w 2009 i 2010 roku przebywały we Wrocławiu, a w ubiegłym roku w Wałbrzychu. Rodziny goszczące dzieci w tym mieście, wolontariusze i Magdalena Sawicka, koordynatorka lokalnej edycji projektu, organizują zbiórkę datków. Odbędzie się w dniach 1-3 maja na Zamku Książ. W czerwcu tego roku w ramach 6. edycji projektu dzieci z Katmandu będą gościły w Warszawie.

 

Jak pomóc Brave Kids, które ucierpiały w trzęsieniu ziemi? Datki można już wpłacać na konto lokalnego oddziału ROKPA POLSKA, z dopiskiem – Disaster Relief Nepal.

  • Dane banku: Bank Zachodni WBK S.A. ul. Rynek 9/11, 50-950 Wrocław
    numer konta dla przelewu z Polski: 11 1090 2590 0000 0001 2411 5761

 

ROKPA International to organizacja charytatywna, która działa w 17 krajach, m.in. w Nepalu, Tybecie, Zimbabwe i Republice Południowej Afryki. Prowadzi ponad 120 projektów, często w trudno dostępnych regionach. Pomaga dzieciom zapewniając schronienie, wyżywienie i edukację, organizuje warsztaty pracy dla samotnych matek, jadłodajnie dla bezdomnych i ubogich oraz opiekę medyczną i ochronę rodzimej kultury. W Polsce prowadzi darmową jadłodajnię dla bezdomnych i potrzebujących we Wrocławiu.

ROKPA posiada Szwajcarski znak ZEWO potwierdzający wiarygodność i rzetelność wykorzystania środków.

Więcej o organizacji ROKPA: www.rokpa.org

 

Bieżące informacje o losie dzieci w Nepalu można śledzić na fanpage ROKPA Internationalhttps://www.facebook.com/ROKPA.org

 

Daty wydarzeń:

6.5.2015 - 4.5.2015

Autor wpisu: Brave Festival

Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła
województwo: dolnośląskie
Wrocław, 50-155, Purkyniego 1
Liczba odsłon: 591
04.05.2015