Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Media Meets Literacy - międzynarodowa konferencja o edukacji medialnej i cyfrowej w Europie

Fundacja Evens i partnerzy: program Kreatywna Europa, Narodowy Instytut Audiowizualny, Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Nowoczesna Polska, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Ę, Marzyciele i Rzemieślnicy oraz MediaWise Society zapraszają na Media Meets Literacy – międzynarodową konferencję poświęconą wymianie praktyk z dziedziny edukacji medialnej i cyfrowej. Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 maja 2015 r. w Warszawie.

W konferencji uczestniczyć będzie 250 specjalistów ds. edukacji medialnej z 20 krajów z całej Europy. Pomimo rosnącej z roku na rok liczby inicjatyw na rzecz edukacji medialnej w Polsce wciąż bardzo mało wiemy, co w tym obszarze dzieje się w innych krajach. Polskie organizacje rzadko podejmują współpracę międzynarodową i prezentują swoje osiągnięcia za granicą. Media Meets Literacy to wyjątkowa okazja do podzielenia się naszymi doświadczeniami, uczenia się od innych, a także wypracowania pomysłów na przyszłe wspólne działania.

Celem konferencji jest wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytania o najlepsze praktyki edukacji medialnej, m. in. jak wykorzystać media do generowania społecznej zmiany i zwiększania partycypacji obywatelskiej? Jak budować oddolny ruch na rzecz edukacji medialnej? Jak współpracować z sektorem komercyjnym, mediami instytucjonalnymi i administracją publiczną?

Konferencja rozpocznie się po południu 21. maja wykładem Davida Buckinghama, profesora z Wielkiej Brytanii, jednego ze światowych autorytetów w dziedzinie edukacji medialnej. Po wykładzie nastąpi kilkanaście dynamicznych 12-minutowych prezentacji, w których edukatorzy, animatorzy, naukowcy oraz urzędnicy państwowi podzielą się wiedzą i refleksjami na temat skutecznych metod podnoszenia kompetencji korzystania z mediów i informacji.

Wieczorem odbędzie się ceremonia wręczenia Nagrody Evens dla Edukacji Medialnej 2015. Nagroda przyznawana jest po raz czwarty. W tym roku tematem przewodnim konkursu są media społecznościowe. Międzynarodowe jury wyróżniło kilkanaście projektów promujących bezpieczne i krytyczne korzystanie z narzędzi społecznościowych przez dzieci i młodzież. Wśród nominowanych znalazła się również organizacja polska - Fundacja Dzieci Niczyje.

Drugi dzień konferencji poświęcony będzie wzajemnemu uczeniu się i interakcji pomiędzy uczestnikami. Podczas sesji porannej będzie okazja do rozmowy z ponad 40 ekspertami edukacji medialnej z całej Europy. Następnie odbędzie się 11 interaktywnych warsztatów prowadzonych przez różne organizacje.

Wszystkie sesje w czasie konferencji odbywać się będą w języku angielskim. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Więcej informacji na stronie www.mediameetsliteracy.eu.

Daty wydarzeń:

21.5.2015 - 22.5.2015

Autor wpisu: Dorota Górecka

Fundacja Evens
województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Chmielna 21 m. 20
www.mediameetsliteracy.eu.
MMLW_1
Liczba odsłon: 758
17.04.2015