Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Festiwal Literatury Dla Dzieci

Jedyne takie wydarzenie w Polsce. Przez trzy tygodnie dzieci i ich rodzice będą mogli wziąć udział w kilkuset wydarzeniach organizowanych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Ideą festiwalowych spotkań jest rozwój młodych czytelników poprzez aktywny kontakt z wartościową literaturą dziecięcą. Przewidziane atrakcje są oczywiście bezpłatne dla wszystkich. Więcej na:  http://fldd.pl/2015/

 

Wielkimi krokami zbliża się maj, a wraz z nim druga edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci (10-31 maja 2015). Przed nami dużo czasu z dobrą literaturą i jeszcze więcej wspaniałej zabawy. Przekonajcie się sami! Przygotowaliśmy krótki przegląd najważniejszych i najciekawszych wydarzeń:

 

Po pierwsze: „Wilkonie”

Kto nie zna twórczości Józefa Wilkonia? Artysta w tym roku obchodzi jubileusz 85. lecia urodzin, które będą fetowane również w czasie Festiwalu Literatury dla Dzieci. Wystawę „Wilkonie” będzie można obejrzeć w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (wernisaż otwiera Festiwal), a sam Mistrz będzie także gościem specjalnym Gali wręczenia nagrody plebiscytu „Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2014” we Wrocławiu (jego grafika ozdobi dyplom zwycięzcy). Będzie można też wziąć udział w prowadzonych przez niego warsztatach rzeźbiarskich.

 

Po drugie: „Literatura na receptę”

Ostry Dyżur Literackiego szpitala polowego otworzy swe podwoje dla wszystkich poszukujących książkowych inspiracji. Nasz zespół lekarski - eksperci z dziedziny literatury dla dzieci - nie tylko wysłuchają czytelniczych problemów, ale i przepiszą właściwą kurację. Oczywiście na receptę.

 

Po trzecie: „W 21 dni dookoła świata”

Tegoroczny Festiwal Literatury dla Dzieci otwiera się na inne kultury. Dzieci będą miały okazję poczuć się jak mieszkańcy innych części świata: posłuchać bajek, pobawić się i posmakować lokalnych specjałów. W planach podróż na Czarny Ląd, a także do Egiptu, Indii, Izraela, Japonii czy USA. Zapinamy pasy i w drogę!

 

I wreszcie: Goście, goście

Nie może zabraknąć spotkań literackich. A będzie można spotkać się m.in. z Ulfem Starkiem. To jeden z najbardziej cenionych i lubianych szwedzkich autorów literatury dziecięcej, w Polsce znany przede wszystkim z cyklu o Cynamonie i Trusi, a także książek Jak tata pokazał mi wszechświat oraz Jak mama została Indianką.

O perypetiach Kacperka opowie osobiście autor, czyli Jerzy Stuhr. Uwielbiany przez dzieci Andrzej Maleszka poprowadzi warsztaty filmowe, Iwona Chmielewska opowie o swojej nowej książce, a Michał Rusinek zaprosi na spacer po krakowskim rynku.

Ponadto swój udział w Festiwalu Literatury dla Dzieci potwierdzili: autor serii Ulysses Moore Pierdomenico Baccalario, Michel Piquemal (który ma na swoim koncie ponad 200 książek dla dzieci!), a także Rafał Kosik (autor cyklu „Felix, Net i Nika”), Renata Piątkowska (laureatka plebiscytu "Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2013"), Zofia Stanecka i Marianna Oklejak (czyli autorka i ilustratorka bestsellerowej serii o Basi), Anna Czerwińska-Rydel, Agnieszka Tyszka, Maciej Wojtyszko (twórca Bromby) oraz wielu innych.

 

Poza tym...

Zabawy w plenerze, warsztaty z ilustratorami, gry miejskie, zagadki kryminalne, seanse kinowe, spektakle teatralne, koncert i wiele innych... Wkrótce więcej szczegółów wraz z dokładnym programem wydarzeń. A póki co, zapraszamy na stronę Festiwalu Literatury dla Dzieci: www.fldd.pl

 

Szczegółowy Program znajdziecie poniżej

http://fldd.pl/2015/program/  

 

Zapraszamy również do głosowania na najlepszą książkę 2014 roku

http://fldd.pl/2015/glosowanie

Daty wydarzeń:

10.5.2015 - 31.5.2015

Autor wpisu: Dawid Wołowicz

Fundacja Czas Dzieci oraz Cafe Szafe
województwo: małopolskie
31-104 Kraków, ul. Felicjanek 10/17
(12) 421-29-41
http://fldd.pl/2015/

Miejsce wydarzenia
Kraków, Warszawa, Wrocław, GdańskLiczba odsłon: 791
17.04.2015