Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

GRANICA. KONFLIKT. CIAŁO Eksperymentalne międzypokoloniowe działanie muzealne 11–18.04.2015

Jesteście uważni na to, co dzieje się wokół Was? 
Lubicie zadawać pytania, drążyć temat i szukać odpowiedzi?
 Jesteście otwarci na dyskusje, eksperyment i twórcze sytuacje w przestrzeni muzealnej? Zapraszamy do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na warsztaty zorganizowane wokół wystawy “Gdyby dwa morza miały się spotkać“!

Działanie jest kontynuacją naszej współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej zainicjowaną w ramach projektu Archipelag pokoleń. Przygotowując warsztaty, organizatorki korzystały z materiałów projektu Wizualny Eksperyment Muzealny zrealizowanego przez Stowarzyszenie Katedra Kultury.

Zapraszamy do udziału we wspólnym, twórczym działaniu z wystawą „Gdyby dwa morza miały się spotkać”. Dwa spotkania, organizowane w ramach obecnej ekspozycji, będą służyły nie tylko bliższej analizie poszczególnych prac, ale i wydobywaniu z nich tematów i wątków, dotyczących aktualnych wydarzeń oraz najbliższej rzeczywistości . Zastanowimy się nad mechanizmami funkcjonowania ciała indywidualnego w kontekście zbiorowości, przyglądając się problemom współczesnego świata przez pryzmat konfliktu, wolności, wyznaczania granic czy reprezentacji medialnej.

Warsztaty skierowane są do uczestników powyżej 16. roku życia. Aby zapisać się na warsztaty prosimy wypełniać formularz. Zachęcamy zapisywanie się par międzypokoleniowych, reprezentantów młodszej i starszej generacji (mile widziani dziadkowie z wnukami, rodzice z dorosłymi dziećmi, bądź po prostu dobrzy znajomi, niezważający na różnice wiekowe).

W formularzu, w polu „Informacje dodatkowe”, prosimy zatem wpisać również imię i nazwisko osoby towarzyszącej. Pod spodem proszę dopisać odpowiedź na dwa krótkie, niezobowiązujące pytania: „czego się spodziewasz po warsztatach?” i „co Cię interesuje w sztuce współczesnej?”. Zapisanie się na warsztaty jest równoznaczne z deklaracją uczestnictwa w obu spotkaniach.

Pierwsze spotkanie (11. kwietnia) będzie eksperymentalną pracą z wystawą – wybrane dzieła będą pretekstem do twórczego działania i dyskusji. Podczas drugiego (18. kwietnia) uczestnicy, na bazie wniosków wypracowanych wcześniej, dokonają własnej, eksperymentalnej interwencji w przestrzeni muzealnej, przygotowując akcję bądź wspólną instalację.

Wstęp wolny, liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji i zapisy na stronie.

Prowadzące: Agnieszka Pajączkowska, Katarzyna Mieleszko

Zapraszamy!

Daty wydarzeń:

15.4.2015 - 18.4.2015

Autor wpisu: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych
00 542, Warszawa, Mokotowska 55 / 50
biuro@e.org.pl, (22) 22 43 490
www.e.org.pl
Liczba odsłon: 710
10.04.2015