Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Park Rzeźby w więzieniu

Na zasadzie góry do Mahometa, otwieramy w Areszcie Śledczym na Grochowie filię Parku Rzeźby. Instalacje, rzeźby i aranżacja zieleni - tak zmieni się przestrzeń "publiczna" w Areszcie Śledczym Warszawa Grochów.

Fila Parku Rzeźby (część Parku Bródnowskiego w Warszawie) to cykl warsztatów artystycznych prowadzonych między innymi przez Pawła Althamera, Artura Żmijewskiego, Rafała Żwirka Żurka, Janka Bajtlika, grupę Reaktor - Laboratorium Rzeźby. 

W ramach tego projektu osadzeni i artyści animować będą przestrzeń więzienia. Przestrzeń "publiczna", czyli trasa, którą przechodzą więźniowie na widzenia, ich odwiedzający, pracownicy Służby Więziennej i goście. Może nie dostępna dla wszystkich, ale widziana przez wszystkich.

Otwarcie filii ma zbiec się z VII Edycją Parku Rzeźby, realizowaną przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Goście VII Edycji przebywający w Parku Bródnowskim będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach w więzieniu i odwrotnie, osadzeni wezmą udział w wydarzeniach na wolności dzięki wideokonferencji. Działania artystyczne posłużą nawiązaniu komunikacji przez obie strony.

Opiekę nad aranżacją zieleni poprowadzi firma AG Complex.

Projekt jest w początkowej fazie realizacji. Realizuje go Fundacja "Dom Kultury" dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Daty wydarzeń:

7.4.2015 - 30.12.2015

Park Rzeźby w więzieniu
Autor zdjęć: Małgorzata Brus

Park Rzeźby w więzieniu Park Rzeźby w więzieniu Park Rzeźby w więzieniu Park Rzeźby w więzieniu
eWKratke - pierwszy w Polsce blog osadzonych
Autor zdjęć: Małgorzata Brus

eWKratke - pierwszy w Polsce blog osadzonych eWKratke - pierwszy w Polsce blog osadzonych eWKratke - pierwszy w Polsce blog osadzonych

Autor wpisu: Justyna Domasłowska Szulc

Fundacja Dom Kultury
województwo: mazowieckie
03-107, Warszawa, ul. Przyrzecze 1P/7
biuro@domkultury.waw.pl, 601372842
www.fundacjadomkultury.pl

Miejsce wydarzenia
Areszt Śledczy Warszawa Grochów
województwo: mazowieckie


Liczba odsłon: 1000
07.04.2015