Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Razem: Kamionek - Kopavogur

Działania artystyczne dla dzieci z warszawskiego Kamionka i islandzkiego Kopavogur. Warsztaty nowych mediów i kręcenia krótkich filmów, dzięki którym dzieci mogą zapoznać się, nim spotkają się w realu. W maju wizyta Islandczyków w Warszawie i warsztaty artystyczne prowadzone przez artystów i edukatorów podwórkowych. Po warsztatach wystawa powstałych prac w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

Szereg działań artystycznych prowadzonych przez artystów Pawła Althamera, Rafała Żwirka Żurka, grupę Reaktor - Laboratorium Rzeźby, Snorriego Asmundssona i eduktorów podwórkowych dla dzieci z warszawskiego osiedla Kamionek i uczniów Alfholsskoli z islandzkiego Kopavogur. 

Zaczynamy w kwietniu 2015 roku do warsztatów filmowych i nowych mediów, dzięki którym dzieciaki z obu krajów będą mogły się zapoznać wirtualnie, opowiedzieć o sobie, stworzyć swoje wizualne wizytówki, nabyć nowych umiejętności. 

U nas warsztaty prowadzą artyści z Reaktora, na Islandii nauczycielki Alfholsskoli (Szkoły na Wzgórzu Elfów). 

W maju Islandczycy przyjeżdżają do Warszawy. Wspólnie z dziećmi z Kamionka wezmą udział w tygodniowych warsztatach prowadzonych przez artystów w pracowniach na Pradze i w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Oprócz warsztatów, zorganizujemy im czas atrakcjami, żeby uczestnicy mogli się zintegrować i świetnie bawić.

Po warsztatach zorganizujemy wystawę prac w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Projekt realizujemy w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

 

Daty wydarzeń:

7.4.2015 - 30.11.2015

Razem: Kamionek - Kopavogur
Autor zdjęć: Donata H. Bukowska, Małgorzata Brus

Razem: Kamionek - Kopavogur Razem: Kamionek - Kopavogur Razem: Kamionek - Kopavogur Razem: Kamionek - Kopavogur Razem: Kamionek - Kopavogur

Autor wpisu: Justyna Domasłowska Szulc

Fundacja Dom Kultury
województwo: mazowieckie
03-107, Warszawa, ul. Przyrzecze 1P/7
biuro@domkultury.waw.pl, 601372842
www.fundacjadomkultury.pl
Liczba odsłon: 836
07.04.2015