Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Katarzyna Radziwiłko

Animator wyróżniony w VII edycji Dorocznej Nagrody FRDL.
Urodzona w 1985 r. Archeolog, historyk, animator kultury. Doktorantka w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk. Koordynatorka projektów edukacyjnych z zakresu popularyzacji archeologii w kraju i za granicą. Na co dzień specjalista ds. edukacji w Muzeum Wojska w Białymstoku. Wielokrotna stypendystka grantów badawczych, a także realizatorka szeregu projektów edukacyjnych. W swych projektach działa w myśl zasady „Learning by doing” łącząc pracę naukową z nowymi technologiami. Poprzez warsztaty odtwarzające życie ludzi przed wiekami uświadamia mieszkańcom małych miejscowości, w jaki sposób zachować wspólne dziedzictwo dla potomnych oraz chronić lokalne zabytki przed destrukcją. Współpracowała z takimi organizacjami jak Fundacja Pogranicze w Sejnach, Centrum Cyfrowe Projekt: Polska (Otwarte Zabytki), Stowarzyszeniem Na Rzecz Ekorozwoju Wsi Góry Wysokie, Student-Youth-Council. 

Zrealizowane projekty:

  • „Od nenadertalczyka do Internauty. Wczoraj, Dziś, Jutro. Warsztaty z zakresu dziedzictwa kulturowego dla Młodzieży gimnazjalnej” (III edycja Akademii Orange)
  • „AgriCultura pierwszych rolników. Powrót do przeszłości. Odtwarzanie pradziejów za pomocą nowych technologii. Warsztaty edukacyjne dla dzieci” (V edycja Akademii Orange)
  • Promotion Historical Guria Herit¬age in Ozurgeti
  • ArchaeoCULTURE. In the footsteps of ancestors

 

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się na wykopaliskach archeologicznych podczas których oprowadzałam dzieci z lokalnych szkół po stanowiskach, pokazywałam im zabytki i edukowałam z zakresu pradziejów.

Ulubiona metoda pracy to warsztat, który prowadzę w myśl zasady „Learning by doing”.

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o ludziach i ich potrzebach, gdyż każde działanie powinno być ukierunkowane na człowieka.

Wyróżniona w VII edycji Dorocznej Nagrody FRDL w kategorii: Osoby indywidualne.

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

31.3.2015

Liczba odsłon: 1420
31.03.2015