Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

XIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży "WIGRASZEK 2015"

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na XIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży "WIGRASZEK 2015", który odbędzie się w dniach 22-25 czerwca 2015 roku. Oprócz możliwości prezentacji, a tym samym konfrontacji z najlepszymi zespołami teatralnymi w Polsce i za granicą, w ramach Festiwalu można wziąć udział w spotkaniach warsztatowych i metodycznych. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 maja.

„Wigraszek” od ponad dziesięciu lat współtworzy kulturalny wizerunek naszego miasta. Jest imprezą cykliczną, popularyzującą dziecięcy i młodzieżowy ruch teatralny. Stwarza licznej grupie odbiorców możliwość skonfrontowania ich dotychczasowych działań artystycznych, wymiany doświadczeń warsztatowych, sprzyja integracji młodego środowiska artystycznego, a jednocześnie przybliża mieszkańcom naszego miasta, oddalonego od znaczących centrów kulturalnych, szanse ujrzenia wartościowych, ciekawych dokonań teatralnych młodych uczestników.

Tradycją festiwalu, prócz prezentacji spektakli, są spotkania kulturalno-edukacyjne związane z historią i legendami regionu, organizowane w plenerach urokliwej Suwalszczyzny. Uczestnicy za każdym razem są przygotowani do odbioru i samodzielnego uczestnictwa w zaaranżowanej historii dotyczącej miejsc szczególnych na pograniczu polsko-litewsko-białoruskim. Spotkania te stanowią doskonałe tło do zawiązywania przyjaźni i współpracy, a jednocześnie okazję do otwarcia „pudełka zwanego wyobraźnią” i ożywienia historii, której jesteśmy częścią.

W 2015 roku festiwal odbędzie się w dniach 22-25 czerwca. Festiwal adresowany jest do dzieci i młodzieży. Oprócz możliwości prezentacji, a tym samym konfrontacji z najlepszymi zespołami teatralnymi w Polsce i za granicą, proponujemy spotkania warsztatowe i metodyczne oraz imprezy integracyjne, animujące wszystkich uczestników festiwalu, pozwalające na przeżycie niezapomnianych wrażeń w pięknych plenerach Suwalszczyzny. Festiwalowi towarzyszą również spektakle teatrów zawodowych.

Zapraszamy Państwa do udziału w festiwalu. Liczymy, że nadchodząca edycja „WIGRASZKA” stanie się wspólnym, radosnym świętem teatru w Suwałkach, które na długo pozostanie w pamięci miłośników Melpomeny.

Informacji dotyczących festiwalu udzielają:
Grażyna Filipowicz-Karp pod nr tel. 513 625 229, e-mail: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu
Joanna Łupinowicz pod nr tel.: 508 32 7613, e-mail: joannalupinowicz@wp.pl

Zobacz REGULAMIN KONKURSU I KARTĘ ZGŁOSZENIA.

Karty zgłoszenia wraz z rejestracją spektaklu (ogólny plan bez zbliżeń i montażu) na nośnikach cyfrowych należy wysłać do 4 maja 2015 roku na adres Suwalskiego Ośrodka Kultury, 16-400 Suwałki, ul. T. Noniewicza 71, z adnotacją „Wigraszek 2015″. Trzecim elementem zgłoszenia zespołu lub monodramisty jest według regulaminu dostarczenie pocztą elektroniczną materiałów informacyjno-reklamowych zgłaszanego w języku polskim lub angielskim.

Dowiedz się więcej o Festiwalu.

Źródło: strona organizatora
Daty wydarzeń:

27.3.2015 - 4.5.2015

XIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży "WIGRASZEK 2015"

XIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży
Suwalski Ośrodek Kultury
województwo: podlaskie
Suwałki, 16-400, ul. Papieża Jana Pawła II 5
grazyna.filipowicz_karp@suwalki.eu, 513 625 229
www.soksuwalki.eu
Liczba odsłon: 1007
27.03.2015