Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Anna Lewińska

Rocznik 1984, absolwentka kulturoznawstwa i filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, konsultantka kultury, animatorka, badaczka terenowa. Współpracuje z licznymi organizacjami i instytucjami, obecnie głównie zajmuje się prowadzeniem Fundacji Ważka, z którą realizuje projekty badawcze i animacyjne dotyczące niematerialnego dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska.

Współautorka wystawy ”Przetwórcy ludowi”, filmu dokumentalnego „Dźwięk wspomnień” oraz płyty „Od wschodu słońca... Tradycje muzyczne na Dolnym Śląsku”. Prowadziła zajęcia antydyskryminacyjne, z zakresu edukacji na rzecz praw człowieka oraz warsztaty etnograficzne. Koordynatorka wielu projektów społecznych i kulturalnych oraz badawczych finansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, m.in. "Obraz rzeczy przywiezionych", „Zapamiętane-Odkryte”, "Teatr bez barier", „Zespoły ludowe – laboratorium etnograficzne”.

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się od małego, autorskiego projektu „Magiczne Klucze”, w ramach którego stworzyliśmy latające pracownie artystyczne w kilku domach dziecka na Dolnym Śląsku.

Ulubiona metoda pracy to praca w otwartej przestrzeni, poza salą warsztatową. Trochę pomiędzy badaniem terenowym, grą w podchody, a interwencją artystyczną.

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o tym, że jest się tu i teraz, z konkretnymi osobami. Trzeba mocno stąpać po ziemi, być otwartym na to co zastane, pilnować własnych wyobrażeń i myślenia życzeniowego.

 

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

26.3.2015

Liczba odsłon: 1019
26.03.2015