Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Stefania Hrycyk-Kubat

Rocznik 1986. Urodzona w Krakowie, absolwentka Europeistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, animatorka i badacz kultury związana obecnie z Fundacją Ari Ari, z którą od dwóch lat realizuje działania edukacyjne i badawcze związane ze środowiskiem prywatnych muzealników. Koordynatorka projektu Symbole Walczące w Muzeach Społecznych (2014), członkini zespołu badawczego projektów Muzea Społeczne i Biblioteki Osobne realizowanych przez Fundację Ari Ari.

Wcześniej związana z krakowską Fundacją Wschód Sztuki i Galerią Sztuki Współczesnej Nova. Współtwórczyni pierwszej krakowskiej zbiorowej wystawy twórców sztuki ulicznej Cały ten street art. W latach 2011 i 2013 współpraca z Krakowskim Biurem Festiwalowym przy realizacji Festiwalu Sztuk Wizualnych ArtBoom jako kuratorka wydarzeń towarzyszących (2011) i koordynatorka ogólnopolskiego konkursu dla młodych twórców Fresh Zone (2011, 2013). Twórczyni projektu dokumentacyjnego na temat sztuki w przestrzeni publicznej Loca(r)tor, współtwórczyni platformy Projekt Miejski.

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się od wolontariatów przy dużych ogólnopolskich i międzynarodowych eventach - to pozwoliło mi na zobaczenie "od środka" pracy wybranych organizacji i nawiązanie z nimi relacji.

Ulubiona metoda pracy to terenowe badania etnograficzne.

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o sięganiu do różnorodnych dziedzin i tematów poszukując inspiracji do kolejnych działań.

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

24.3.2015

Liczba odsłon: 1177
24.03.2015