Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Magdalena Latuch

Rocznik 1986. Studia: kulturoznawstwo slawistyczne w Instytucie Slawistyki Zachodniej i Południowej na Uniwersytecie Warszawskim. Podyplomowe studia marketingu kultury na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Na co dzień pracuje jako animatorka społeczna w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie. Jest członkinią Sieci Latających Animatorów Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Najważniejsze projekty: Projekt Cała Praga Śpiewa (2011-2015, Praga Północ, Warszawa), Social and cultural facilitation in local communities – methods, skills and tools for a modern NGO (2014, Polska/Gruzja), Laboratorium Projektów Osiedla „Przyjaźń” (2015, Osiedle Przyjaźń, Warszawa).

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się na studiach. Zrealizowałam wtedy wspólnie z znajomymi ze studiów pierwsze projekty, część w Polsce a część w Serbii. Polegały one głównie na integracji kulturowej pomiędzy środowiskami zainteresowanymi kulturą polską w Serbii oraz kulturą państw krajów bałkańskich w Polsce. Przez lata działałam aktywnie w Stowarzyszeniu Przyjaźni Polsko-Serbskiej, realizowałam wiele projektów na warszawskiej Pradze na rzecz młodzieży i seniorów.

Ulubiona metoda pracy to praca warsztatowa w oparciu o proces grupowy. Wartością jest dla mnie stwarzanie sytuacji umożliwiających ludziom rozwijanie swoich pasji. Dzięki temu kształtują się umiejętności interpersonalne, decydowanie o sobie, chęć dbania o środowisko lokalne. Zwracam uwagę na wzajemne oddziaływania członków grupy podczas realizacji projektu, w jaki sposób się rozwijają, co im pomaga a co przeszkadza w realizacji indywidualnych i grupowych celów. Sukcesem jest dla mnie moment, w którym mogę zostawić grupę z przekonaniem, że jest gotowa do samodzielnej pracy.

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o odpoczynku, zachowaniu balansu pomiędzy pracą zawodową a życiem prywatnym. Praca animatora daje ogromną satysfakcję i trzeba uważać, żeby się w niej nie zatracić.
 

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

29.4.2015

Liczba odsłon: 1721
16.03.2015