Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Barbara Serwatka

Animatorka i menedżer kultury, filolog polski; studia magisterskie – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie (filologia polska - 2008), podyplomowe – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (wiedza o kulturze XX i XXI w. - 2009), SGH w Warszawie (menedżer kultury – 2015). Podczas studiów powołała do życia teatr studencki ParsProToto. W latach 2011 – 2014 współtworzyła cykl spotkań kulturalno-edukacyjnych pod nazwą „kaczmarski-underground”.

Jest pomysłodawczynią i organizatorką cyklu konferencji naukowych skupiających się wokół kultury PRL-u, noszących wspólny tytuł Zanurzeni w Historii – Zanurzeni w Kulturze: Jacek Kaczmarski (2009), Kultowe seriale PRL-u (2010), Literatura czasów PRL-u o PRL-u (2011). W 2014 r. koordynowała poetycko-muzyczny projekt edukacyjny przygotowany wg swojego pomysłu – „Namuz(yk)owywanie Poezji”, który kontynuuje obecnie, organizując w jego ramach cykliczne koncerty piosenki literackiej, również autorskiej.

Interesuje się zagadnieniami piosenki literackiej i poezji śpiewanej oraz literaturą czasów PRL-u i o PRL-u (problem pamięci historycznej).

Redaktor publikacji naukowych (m.in. seria „Zanurzeni w Historii – Zanurzeni w Kulturze”, „Granice i pogranicza w humanistyce”). Teksty publikuje m.in. w czasopiśmie „Fragile” oraz „Piosence”.

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się od teatru studenckiego.

Ulubiona metoda pracy to warsztaty, podczas których wzajemnie się od siebie uczymy, dyskutujemy, dochodzimy do wspólnych wniosków.

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o tym, żeby nasze działania sprawiały radość, skłaniały do refleksji, rozwijały i były dobrą zabawą zarówno dla uczestników, jak i animatorów.

 

 

Źródło: Platforma Kultury
Liczba odsłon: 871
13.03.2015