Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kulthurra! 2015. Nabór do nowej edycji programu

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do udziału w nowej edycji konkursu na najlepszy lokalny projekt artystyczny pod hasłem „Moje miejsce, moja historia”. Zgłoszenia do 4 maja 2015 r.

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do udziału w nowej edycji konkursu na najlepszy lokalny projekt artystyczny pod hasłem „Moje miejsce, moja historia”. Jest on skierowany do uczniów i nauczycieli ze szkół w całej Polsce.

Projekt może dotyczyć historii rodzinnych, niezwykłych przygód sąsiada, biografii wyjątkowych mieszkańców, opowieści związanych z miejscem lub konkretnym przedmiotem. Zespół może też zastanowić się za pomocą jakich środków artystycznych opowie swoją historię: czy będzie to teatr, widowisko narracyjne, film, fotografia czy sztuki wizualne. 

Jak wyglądały projekty w poprzednich latach? Obejrzyjcie "Notatnik Kulthurralny!" z dobrymi praktykami edukacji kulturalnej i zainspirujcie się do swoich działań. 

W tym roku proponujemy Wam nową, rozszerzoną formułę programu. Oprócz wizyt artystów w szkołach, będziecie mogli konsultować się z ekspertami on-line.

 Dziesięć wybranych grup otrzyma wsparcie w postaci:

  • 3-dniowych warsztatów twórczych dla młodzieży prowadzonych przez Twórców Kulthurry! - fotografików, filmowców, opowiadaczy historii, aktorów itp.
  • 3-dniowych warsztatów dla nauczycieli w Warszawie (24-26.09.2015), podczas których poznają nowe metody pracy twórczej
  • udziału w kursie e-coachingowym z edukacji kulturalnej pod opieką mentorów. Kurs dostępny będzie na platformie dobrzeuczymy.pl

Dodatkowo dwudziestu nauczycieli, których projekty zostaną najlepiej ocenione przez komisję, będzie miało możliwość uczestniczenia w kursie e-coachingowym Kulthurry!. Kurs rozpocznie się po wakacjach.

Program zostanie zakończony ogólnopolskim Kongresem Kulhurry! w październiku 2016 roku. 

Dołączcie do Kulthurry! Wypełnijcie formularz zgłoszeniowy.

Termin zgłoszeń upływa 4 maja 2015 roku.

Kontakt: e-mail: maja.dobiasz@ceo.org.pl, tel.: (22) 659 62 03, wew. 107.


Zapraszamy!

 

 

Daty wydarzeń:

11.3.2015 - 4.5.2015

Kulthhura! 2015

Kulthhura! 2015

Autor wpisu: Karolina Wróbel

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej
województwo: mazowieckie
00-666 Warszawa, Noakowskiego 10
maja.dobiasz@ceo.org.pl
www.ceo.org.pl
Liczba odsłon: 1020
11.03.2015