Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Nabór wniosków w programie "Aktywność obywatelska" rozpoczęty!

O stypendium mogą ubiegać się osoby realizujące projekty z zakresu animacji i edukacji kulturalnej. Powołanie tego typu programu stypendialnego było jednym z postulatów „Paktu dla kultury”.

W ramach programu dofinansowanie otrzymają projekty mające na celu rozwijanie i wzmacnianie społecznych ról sztuki i kultury oraz wspierające twórcze reagowanie na wyzwania społeczne i rozwijanie dialogu społecznego. Zgłoszone do stypendium działania powinno cechować zaangażowanie w kształtowanie kompetencji obywatelskich, włączający charakter procesów tworzenia i ich efektów oraz przeciwdziałanie marginalizacji społecznej.

Projekty, odnoszące się do konkretnych zjawisk lub tematów istotnych dla lokalnej społeczności, powinny być realizowane przez artystów (niezależnie od dziedziny uprawianej sztuki) lub animatorów i edukatorów (wykorzystujących narzędzia specyficzne dla kultury i sztuki) wspólnie z przedstawicielami lokalnej społeczności. Oznacza to, że rol± członków społeczności lokalnej nie jest jedynie odbiór, ale czynne współtworzenie przedsięwzięcia.

O stypendia mog± ubiegać się tylko osoby fizyczne (z wyłączeniem osób o których mowa w § 10 ust 1 Regulaminu). Przedmiotem stypendium nie może być zakup środków trwałych i nieruchomości. Wysokość stypendium wynosi 3 tys. zł brutto miesięcznie.

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacj± konkursow±, w tym w szczególności z Regulaminem konkursu, Instrukcją Krok po Kroku oraz Instrukcją wypełnienia Elektronicznej Aplikacji. Informacje o konkursie i dokumentacja konkursowa.

Konkursem objęte są stypendia:

  • stypendia półroczne obejmuj±ce okres od 1 lipca do 31 grudnia 2015 r. ;
  • mające inny okres realizacji przedsięwzięcia, przyznawane są na okres nie krótszy niż trzy kolejne, następuj±ce po sobie miesiące, obejmujące okres od 1 lipca do 31 grudnia 2015 r.

Konsultacje w siedzibie MKiDN: Od 9 do 20 marca 2015 r. w siedzibie MKiDN od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 - 16.00:

  • prowadzone są dyżury konsultacyjne, podczas których zainteresowane osoby mogą uzyskać informacje oraz pomoc m.in. z zakresu zasad aplikowania o stypendia;
  • zainteresowani wnioskodawcy mog± sprawdzić poprawność dokumentów pod względem formalnym (przed ich dostarczeniem do Biura Podawczego MKiDN);
  • warunkiem udziału w konsultacjach jest uprzednie umówienie terminu spotkania.

Uwaga: Ponieważ liczba osób, które mogą zostać przyjęte podczas dyżurów jest ograniczona, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu oraz godziny.


Rejestracja na konsultacje prowadzona jest telefonicznie - 022 42 10 228 lub elektronicznie – e-mail: stypendia2015@mkidn.gov.pl

Więcej informacji o konkursie znajduje się na podstronie Stypendia z Budżetu – Aktywność Obywatelska.

Nabór wniosków o przyznanie stypendium trwa do 31 marca 2015 r.

Źródło: MKiDN
Daty wydarzeń:

11.3.2015 - 31.3.2015

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Warszawa, 00-071, Krakowskie Przedmieście 15/17
Liczba odsłon: 3919
06.03.2015