Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Spotkanie partnerskie polsko-niemieckiej sieci młodzież.kultura.wymiana.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie partnerskie polsko-niemieckiej sieci młodzież.kultura.wymiana! Zaproszenie jest skierowane do wszystkich multiplikatorów wymiany polsko-niemieckiej z Polski i z Niemiec, zarówno zawodowców jak i działaczy społecznych, którzy w roku 2015 planują polsko-niemieckie spotkanie młodzieży.

Spotkanie zaczyna się w piątek, 13 marca 2015 r., o godz. 15.00 a kończy się w niedzielę, 15 marca 2015 r., po obiedzie około godz. 14.00. Spotkanie odbędzie się w: Jugendkulturarbeit e.V., Internationales Jugendprojektehaus Oldenburg, Schlieffenstraße 9/11
26123 Oldenburg. Państwo będą zakwaterowani w Międzynarodowym Domu Projektów Młodzieżowych w Oldenburgu oraz w Hotelu B&B Hotel Oldenburg, Alexandrinenstraße 1-5, 26121 Oldenburg (ok. 15-20 minut piechotą z Jugendprojektehaus). Więcej informacji o miejscu spotkania znajdują Państwo na stronie Stowarzyszenia Jugendkulturarbeit www.jugendkulturarbeit.eu oraz na stronie Hotelu www.hotelbb.de

Spotkanie partnerskie służy przede wszystkim przygotowaniu, planowaniu i polepszeniu współpracy międzynarodowej, nawiązaniu kontaktów oraz wymiany doświadczeń pomiędzy organizacjami aktywnymi w wymianie młodzieży w Polsce i w Niemczech. Podczas spotkania dowiedzą się Państwo o nowościach z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), otrzymują informacje na temat składania wniosków i ich rozliczenia oraz mogą zasięgać porady zespołu BKJ. Stowarzyszenie Jugendkulturarbeit, nasz tegoroczny partner kooperacyjny, przedstawi nam Oldenburską Szkołę Teatralną, koncepcja zastosowana w pracy z dziećmi i młodzieżą również podczas spotkań międzynarodowych. Ponadto będziemy mieli okazję oglądać przedstawienie robocze jednej z oldenburskich grup teatralnych. Cała sobota jest poświęcona przygotowaniu zaplanowanych spotkań młodzieżowych, przy czym wspierają Państwa zespół BKJ oraz trenerzy PNWM. W niedziele mają Państwa wybór między dwoma warsztatami merytorycznymi na temat "Metody Edukacji na rzecz Zrównoważonego Rozwoju" oraz "Partycypacji młodzieży w spotkaniach międzynarodowych". Obszerne informacje na temat zaplanowanego programu znajdują Państwo w załączniku!

Językami roboczymi spotkania będą polski i niemiecki. Na forum i podczas prac grupowych zapewniamy tłumaczenie. Podczas warsztatów partnerskich tłumaczenie będzie wykonywane przez pośredników językowych, którzy z Państwem przyjadą. Uprzejmie prosimy o uzgodnienie tej kwestii z Państwa organizacją partnerską. Na każdy dwunarodowy zespół przypada jedna dodatkowa osoba spełniająca funkcję pośrednika językowego.

Wszystkie znane nam niemieckie organizacje partnerskie z sieci młodzież.kultura.wymiana otrzymują jednocześnie zaproszenie w języku niemieckim. Uprzejmie prosimy o jak najszybsze nawiązanie kontaktu z Państwa organizacją partnerską, aby zapewnić wspólny udział w spotkaniu.

Ponieważ liczba uczestników na spotkaniu jest ograniczona, dla każdego partnerstwa dwunarodowego przewidywane jest udział jednej osoby z każdej organizacji partnerskiej (odpowiednio z Polski i z Niemiec). Jeżeli chcą Państwo ponadto zgłaszać dodatkowe osoby, należy uzasadnić ich funkcję w projekcie oraz konieczność ich udziału w spotkaniu! Ponieważ chcemy aktywnie wspierać włączenie uczestników i uczestniczek projektów jak i młodych pracowników/pracowniczek w proces realizacji kolejnych projektów, dodatkowe osoby powinny być właśnie z tej grupy poniżej 26 roku życia!

Spotkanie jest dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Dzięki temu opłata za uczestnictwo wynosi jedynie 40 EUR (168 PLN) dla uczestników i uczestniczek z Polski. Dla uczestników i uczestniczek poniżej 26 roku życia pobierana jest obniżona opłata w wysokości 20 EUR (84 PLN). Za zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 30 EUR (126 PLN) za noc. Ilość pokoi jednoosobowych jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń!
Wszystkim uczestniczkom i uczestnicom z Polski zwracamy część kosztów podróży po przedłożeniu odpowiednich dokumentów. Dotacja do kosztów podróży wyliczana jest zgodnie z wytycznymi PNWM: http://www.dpjw.org/c61,obliczanie_kosztow_podrozy. Dotacja do kosztów podróży będzie wypłacana tylko osobom, które biorą udział w spotkaniu podczas całego czasu jego trwania!

WAŻNE!!! Zgłoszenie na spotkanie partnerskie jest możliwe tylko drogą elektroniczną najpóźniej do 06 marca 2015 r. (link do rejestracji: http://www.bkj.de/pt_jka_pol) . Jednocześnie z potwierdzeniem udziału w spotkaniu partnerskim otrzymują Państwo polecenie zapłaty. Jeżeli opłata za udział w spotkaniu i ewentualnie dodatkowa opłata za zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym nie będą zapłacone terminowo, Państwa zgłoszenie zostanie anulowane, a przyjmowana będzie osoba z listy oczekujących.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt!

Źródło: http://www.jugendkulturarbeit.eu
Daty wydarzeń:

6.3.2015

Bundesvereinigung Kulturelle Kinder- und Jugendbildung (BKJ)
42857 Remscheid, Kueppelstein 34
herklotz@bkj.de, 0441 39010750
http://www.jugendkulturarbeit.eu

Miejsce wydarzenia
Internationales Jugendprojektehaus Oldenburg

26123 Oldenburg, Schlieffenstraße 9/11

program
Liczba odsłon: 680
26.02.2015