Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wirtualny Festiwal Antydyskryminacyjny

3 marca odbył się niekonwencjonalny, trwający jedynie 3 godziny zegarowe Wirtualny Festiwal Antydyskryminacyjny na platformie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej. Festiwal otwarty był dla wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – zarówno polskojęzycznych, jak i angielskojęzycznych. Była to niepowtarzalna okazja by sprawdzić swoją wiedzę z zakresu znajomości innych kultur oraz dokonać refleksji na temat tak ważnych zagadnień jak tolerancja, dyskryminacja i mowa nienawiści. Różnorodne zadania bazowały na wielu przykładach filmów, kampanii społecznych i akcji internetowych.
 

Nadrzędnym celem festiwalu była edukacja antydyskryminacyjna, przeciwdziałanie mowie nienawiści oraz utrwalanie tolerancyjnej postawy wobec innych poprzez zabawę.


By uczestniczyć w festiwalu wystarczył jedynie komputer z dostępem do Internetu. Działanie prowadzone było w języku polskim i angielskim. Udział wzięły w nim również szkoły z zagranicy - nasi partnerzy z Norwegii Lambertseter videregående skole z Oslo oraz zaproszone szkoły z polskimi uczniami Haugenstua skole, Asker and Bærum i Hagaløkka skole.


Inicjatywa skoncentrowana została na sposobach przeciwdziałania internetowej mowie nienawiści i spotkaniach z innymi kulturami. Zadania skonstruowane były tak, by nie tylko sprawdzać wiedzę uczestników, ale także inspirować i pobudzać kreatywność! W trakcie festiwalu poruszane były takie kwestie jak sytuacja mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce czy różnica pomiędzy stereotypem a faktem.
Dla tych, którzy poprawnie rozwiązali zadania przeznaczone były nagrody, a ich prace przedstawiono na platformie festiwalu.
 

Efekty działań uczestników oraz nagrodzone prace oglądać można na stronie inicjatywy

Więcej o festiwalu znajduje się tutaj

Zapraszamy również na naszego facebooka.

Źródło: Strona Festiwalu
Daty wydarzeń:

21.5.2015 - 5.9.2016

Autor wpisu: Dominik Cudny

Centrum Edukacji Obywatelskiej
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-666 Warszawa, Noakowskiego 10
malgorzata.leszko@ceo.org.pl, 602 311 299
http://www.ceo.org.pl/pl/mowanienawisci/news/wirtualny-festiwal-antydyskryminacyjny
Liczba odsłon: 1104
25.02.2015