Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Otwórz się na poezję – ruszył nabór na Mieszkania Poezji!

Zostań animatorem Miasta Poezji i zorganizuj u siebie, znajomych, rodziny, sąsiada lub w Twojej ulubionej kawiarence Mieszkanie Poezji!

Mieszkanie Poezji – co to?

To otwarcie Twojej prywatnej przestrzeni na poezję poprzez organizację u siebie spotkania „okołopoetyckiego” lub „okołoliterackiego”. To jedyna taka inicjatywa w Polsce, a może i na całym świecie!

Mieszkanie Poezji – dla kogo?

Dla wszystkich! Nieważne czy od lat interesujesz się poezją czy swój pierwszy wiersz przeczytałeś/aś wczoraj. Nieważne czy masz 18 czy 80 lat. Jeśli jesteś osobą otwartą, lubiącą podejmować nowe wyzwania lub też chcącą zrobić coś fajnego i innego niż do tej pory – zgłoś się i włącz w tworzenie Festiwalu „Miasto Poezji”!

Mieszkanie Poezji – jak to zrobić?

Na różne sposoby! Możesz czytać wiersze ulubionego poety w gronie znajomych. Możesz zorganizować spotkanie z zaproszonym poetą. Możesz układać własne wiersze ze słów wyciętych z gazet. Możesz też urządzić pokaz filmu lub minikoncert z poezją w tle. A może zdecydujesz się na mały happening w swoim domu? Jedyne co Cię ogranicza to Twoja własna wyobraźnia!

Mieszkanie Poezji – kiedy?

Mieszkanie Poezji (a nawet dwa) możesz zorganizować w dniach 25 – 30 maja 2015 r. Wszystkie prywatne adresy spotkań zostaną wpisane w „Książkę Adresową Miasta Poezji”.

Zgłoszenia mieszkań przyjmowane są do 24 kwietnia 2015 r., pod adresem: monika.czapka@tnn.lublin.pl
Pod ten adres możesz też przesyłać wszelkie pytania co do kwestii organizacyjnych. Najciekawsze pomysły wesprzemy finansowo.

Mieszkania Poezji realizowane są w ramach VIII Lubelskich Spotkań Literackich "Miasto Poezji". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Dom Słów
Daty wydarzeń:

11.2.2015 - 24.4.2015

Autor wpisu: Monika Czapka

Dom Słów, Ośrodek
województwo: lubelskie
20-110, Lublin, ul. Żmigród 1/ Królewska 17
domslow@tnn.lublin.pl, 81 534 52 33
http://teatrnn.pl/domslow

Miejsce wydarzenia
Dom Słów
województwo: lubelskie
20-110 Lublin, ul. Żmigród 1/ Królewska 17

Liczba odsłon: 979
09.02.2015