Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

LASEM #GetNoticed

#GetNoticed to nowy, długoterminowy projekt artystyczny Grupy LASEM, działający w ramach fundacji LASEM działającej od stycznia tego roku. Każda z wystaw #GetNoticed będzie trwała tylko jeden wieczór (formuła pop-up exhibition), a poprzedzać ją będzie miesiąc pracy artysty w Pracowni LASEM na krakowskim Zabłociu, dokumentowany i zamieszczany na bieżąco w internecie (artysta będzie miał do dyspozycji blog www.getnoticed.eu). Każdej wystawie towarzyszyć będzie autorski performance Grupy LASEM - deframestracja. Pierwsza wystawa już 7-ego lutego - zapraszamy!

Grupa LASEM to interdyscyplinarna grupa artystyczna zawiązana w Krakowie w 2011 roku, bazująca na innowacyjnym podejściu do form wizualnych, w swoich działaniach kondensuje performance, malarstwo, handel dziełami sztuki oraz modę. Wprowadza pojęciedeframestracji czyli działania z zakresu performensu polegających na przetwarzaniu walorów przynależnych do danego medium nadając im nowe funkcje oraz znaczenia uwalniając w ten sposób dzieło z ograniczeń wynikających z tradycyjnych form wyrazu.

Ważniejsze wydarzenia:
15.08.2014 - Sopot Art&Fashion Week - performance, główny pokaz festiwalu
13.08.2014 - Sopot Art&Fashion Week - performance "Nigdy nie umieraj przed premierą"
26.10.2013 - performance w ramach TEDx Kraków, BAL na Zabłociu
29.09.2013 - Fanaberie Ferformance - Bunkier Sztuki, Kraków, performance na Placu Szczepańskim
06.07.2013 - Heineken Open'er Festival, Lotnisko Gdynia-Kosakowo, pokaz zamknięcia Strefy Fashion
03.07.2013 - Heineken Open'er Festival, Lotnisko Gdynia-Kosakowo, pokaz otwarcia Strefy Fashion
29.06.2013 - Idea Fix Fest 3, Kraków, deframestracja
1-5.05.2013 - KontenerART, Poznań, deframestracja
29.09.2012 - Galeria Bielska BWA, wystawa połączona z performensem (deframestracja)

#GetNoticed to nowy, długoterminowy projekt artystyczny Grupy LASEM, działający w ramach fundacji LASEM powołanej w styczniu tego roku. Każda z wystaw #GetNoticed będzie trwała tylko jeden wieczór, a poprzedzać ją będzie miesiąc pracy artysty w Pracowni LASEM na krakowskim Zabłociu, dokumentowany i zamieszczany na bieżąco w internecie (artysta będzie miał do dyspozycji blog www.getnoticed.eu). Każdej wystawie towarzyszyć będzie autorski performance Grupy LASEM - deframestracja.

LASEM #GetNoticed Anna Niwa - "Tabletki od bólu głowy"

7 lutego, Pracownia LASEM na krakowskim Zabłociu zmieni sie w miejsce pierwszego wydarzenia z cyklu #GetNoticed - wystawę Anny Niwy "Tabletki od bólu głowy". Wydarzenie będzie inauguracją długoterminowego projektu Grupy, którego celem jest promocja młodych twórców poprzez comiesięczne wystawy w formule "pop-up exhibitions".

"Tabletki od bólu głowy" to kolejny wielowarstwowy projekt artystki. Jest przedłużeniem myśli twórczej i procesu, który zrealizowała podczas tworzenia dyplomu magisterskiego - instalacji graficznej. Wystawa w Pracowni LASEM będzie zwieńczeniem działania w procesie, które artystka ujawnia kawałek po kawałku na blogu #GetNoticed. Notuje, przetwarza myśli i odczucia, praca nad projektem staje się jej osobistym katalizatorem emocji. To co powstanie, przybierze swoją ostateczną formę niedługo przed wernisażem, będzie wypadkową działań i refleksji, godzin i dni spędzonych na pracy ale i tych, które pozornie nie miały znaczenia.

Każda wystawa Grupy LASEM jest zupełnie innym doświadczeniem - sytuacją artystyczną pozornie zaplanowaną, przemyślaną od początku do końca, dopiętą na ostatni guzik, a jednocześnie zaskakującą w każdej swojej minucie. Tak też "zaplanowany" został sobotni wieczór - drzwi pracowni otwierają się o godzinie 20.00, wystawę zakończy performance - deframestracja.

Serdecznie zapraszamy, #GetNoticed!

Strona wydarzenia na Facebooku

Cykl #GetNoticed będzie trwał od 7 lutego do 19 grudnia 2015 roku.

Źródło: www.getnoticed.eu
Daty wydarzeń:

7.2.2015

LASEM #GetNoticed

LASEM #GetNoticed LASEM #GetNoticed LASEM #GetNoticed LASEM #GetNoticed

Autor wpisu: Michał Pacułt

Grupa LASEM
województwo: małopolskie
30-702 Kraków, ul. Romanowicza 4
kontakt@lasem.pl
www.getnoticed.eu
Liczba odsłon: 927
05.02.2015