Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

WARSZTATY - Obudzić emocje w sobie, aktorze i widzu

Juą 7 i 8 lutego zapraszamy nauczycieli, instruktorów, pedagogów teatralnych, osoby przygotowujące się do egzaminów do szkół teatralnych, konkursów recytatorskich i krasomówczych oraz osoby na co dzień prezentujące się wobec audytorium na warsztaty ciekawego podawania tekstu.

Program:

Umiejętność ciekawego, atrakcyjnego dla widza/słuchacza podawania tekstu jest jedną z kluczowych umiejętności. Aby osiągnąć zamierzony cel, na przykład zainteresowanie słuchacza danym tematem czy historią, trzeba mieć w zanadrzu kilka bardzo użytecznych, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, narzędzi.

Warsztaty mają charakter spotkania twórczego, podczas którego uczestnicy będą odkrywali ścieżki prowadzące do odnalezienia w sobie i podopiecznych oraz do wywołania w odbiorcach pożądanych emocji, bo one właśnie są najważniejsze!

Program dwudniowych warsztatów obejmuje: kulturę słowa, analizę tekstu, poszukiwanie „sposobu” na prezentację danego tekstu, recytację wiersza i prozy, elementy mowy ciała, elementy teatru impro, elementarne zadania aktorskie. Program realizowany będzie głównie przez ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy zainteresowani poszerzaniem wiedzy i umiejętności otrzymają jednak przydatne informacje o źródłach, opracowaniach tematu i ewentualnym repertuarze.

Prowadzący:

Krystian Wieczyński
  aktor, mim, happener, animator kultury, instruktor ds. teatru w WOAK, wieloletni juror konkursów recytatorskich i teatralnych, związany z Teatrem Wiczy i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku Był również aktorem Teatru Biuro Podróży. Reżyser filmowy, współautor filmów Hakerzy Wolności i Panoptikon, razem z Marcinem Gładychem. Laureat nagród za działalność kulturalną (Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego), na polu teatru (Prezydenta Miasta Torunia), propagowania filmu amatorskiego (Flisak Festiwalu Tofifest), stypendysta Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie cyrku.

Cena: 80 zł

Warsztaty obejmują 18 godz. dydaktycznych.

Termin zgłoszeń: do 23 stycznia 2015 r.

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu
ul. Szpitalna 8, według harmonogramu:

sobota 7 lutego 2015 r. w godz. 900-1700 (z przerwą),
niedziela, 8 lutego 2015r. w godz. 900-1700 (z przerwą).

Na zajęcia prosimy zabrać luźny, nie krępujący ruchów strój.
 
 
Źródło: www.woak.torun.pl
Daty wydarzeń:

7.2.2015 - 8.2.2015

Autor wpisu: Robert Marszałkowski

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
województwo: kujawsko-pomorskie, powiat: m. Toruń
87-100 Toruń, ul. Szpitalna 8
woak@woak.torun.pl, 56 - 652 27 55
www.woak.torun.pl

Miejsce wydarzenia
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
województwo: kujawsko-pomorskie
87-100 Toruń, ul. Szpitalna 8

Karta zgłoszenia
Liczba odsłon: 565
16.12.2014