Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

WARSZTATY - Ruch w teatrze

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza aktorów, instruktorów i opiekunów teatrów amatorskich, teatrów ruchu, tancerzy i choreografów oraz wszystkich zainteresowanych na warsztaty "Ruch w teatrze". 30 stycznia - 1 lutego 2015 r.

Program:

Tematem warsztatów jest zagadnienie pracy ruchowej aktora w teatrze dramatycznym, aktora teatru ruchu i teatru tańca. Podstawą do pracy będzie wyjście od cielesności, potencjalnych możliwości ruchowych i ekspresyjnych ciała. Praca warsztatowa skierowana będzie na rozwinięcie i wykorzystanie ruchu świadomego i nieświadomego w dalszej pracy twórczej. Program zajęć obejmie również zagadnienia przestrzeni teatralnej: słabe i mocne punkty sceny, wzajemne ustawienie (relacje) aktorów i oddziaływanie na siebie nawzajem i przez to na widza, kierunki ruchu w przestrzeni i wynikające z tego konsekwencje wyrazu scenicznego i ekspresji. Podczas pracy warsztatowej użyty zostanie również głos jako werbalny i pozawerbalny sposób komunikacji a także rola muzyki w przekazie scenicznym; podstawowym medium komunikacji będzie jednak ciało aktora.

Podczas warsztatu przewidziany jest również pokaz video z różnymi przykładami realizacji teatralnych.

Prowadząca

Marta Zawadzka - tancerka, choreograf, pedagog a także teoretyk i badaczka tańca współczesnego. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na UMFC w Warszawie oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego w dziedzinie tańca współczesnego w Poznaniu. Stypendystka Prezydenta Miasta Torunia oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Występowała na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Prowadzi szereg zajęć i warsztatów z tańca współczesnego, plastyki ruchu, świadomości ciała, współpracuje z wieloma placówkami kulturalno-edukacyjnymi.


Cena: 150 zł

Warsztaty obejmują 16 godz. dydaktycznych

Termin zgłoszeń: 16 stycznia 2015 r.

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu
ul. Szpitalna 8, 
według harmonogramu:

 piątek 30 stycznia w godz. 1700-2000
 sobota 31 stycznia w godz. 1000-1300 i 1430-1630
 niedziela 1 lutego w godz. 1000-1400

Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela 
Alicja Usowicz:  
alicja.usowicz@woak.torun.pl; tel. 56 65 22 755

Na zajęcia proszę zabrać strój sportowy.

Źródło: www.woak.torun.pl
Daty wydarzeń:

30.1.2015 - 1.2.2015

Autor wpisu: Robert Marszałkowski

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
województwo: kujawsko-pomorskie, powiat: m. Toruń
87-100 Toruń, Szpitalna 8
woak@woak.torun.pl, 56 - 652 27 55
www.woak.torun.pl

Miejsce wydarzenia
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
województwo: kujawsko-pomorskie
87-100 Toruń, ul. Szpitalna 8

Karta zgłoszenia
Liczba odsłon: 584
16.12.2014