Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Akcja integracja zakończona

Dynamika, dużo różnorodnych działań, ciekawe spektakle, koncerty, dużo fajnej publiczności – tak 8. MSA podsumowuje organizatorka Spotkań Teresa Miłoszewska. - Oprócz uczestników są z nami także osoby sprawne i mieszkańcy naszego miasta i regionu i to jest dla nas najważniejsze. Bo to jest sens tej imprezy – integracja i pokazanie szerszej publiczności efektów pracy terapeutów z osobami z niepełnosprawnościami.

Zakończyły się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne, jakie po raz ósmy zorganizowało Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art” . W tegorocznym programie imprezy znalazły się m.in. koncerty Szymona Wydry i zespołu Jafia Namuel.

- Bardzo się cieszę, że zaproszeni artyści otworzyli się na publiczność sprawiając, że współtworzyła z nimi te koncerty – mówi Teresa Miłoszewska. – Pozytywnie zaskoczył mnie Szymon Wydra, który bardzo otworzył się na słuchaczy, wchodził z nimi w interakcję, a po koncercie poświęcił im mnóstwo czasu podpisując autografy i fotografując się z uczestnikami. 

Istotnym  punktem programu są warsztaty. Jak podkreśla organizatorka poświęcono im dużo miejsca, ponieważ ważnym jest, by opiekunowie i terapeuci wyjeżdżali z Elbląga z pakietem nowych technik, nowych pomysłów na pracę z osobami z niepełnosprawnościami. 

- CSE jest w regionie wiodącą placówką jeśli chodzi o arteterapię, zwłaszcza w zakresie technik plastycznych. Mamy świetnych specjalistów, mamy wypracowane metody i tym możemy się dzielić na arenie międzynarodowej – dodaje organizatorka. – Znaczący jest też warsztat prowadzony przez grupę szwedzką łączący terapeutów i uczestników. 

 

Można już mówić o owocach 8. MSA – to zaproszenia grup teatralnych do udziału w innych festiwalach czy nowe przyjaźnie między terapeutami i uczestnikami.

- Już dziś wiem, że będę kontynuowała współpracę z zespołem „Lviv Ladies” z Lwowa – mówi Teresa Miłoszewska.

Tym, co zostanie po tegorocznych Spotkaniach oprócz wrażeń, nowych doświadczeń i kontaktów, są także wystawy. Do 14 grudnia na II piętrze CSE oglądać można niezwykłe fotografie autorstwa Krzysztofa Gołucha prezentowane pod tytułem „Przełamując stereotypy”, które pięknie wpisują się w ideę wydarzenia. To wystawa wielokrotnie nagradzana, która prezentowana była w całym kraju, jak i poza jego granicami. Można także podziwiać prace nadesłane na konkurs „Kompozycje” oraz poplenerową wystawę z pleneru „Impresje”, której towarzyszy publikacja.

Tegoroczna edycja Spotkań porównywana była z wiodącymi festiwalami w kraju,  jak Międzynarodowe Biennale „Terapia i Teatr” w Łodzi. Wyjątkowa aura elbląskich spotkań i wzajemna życzliwość – okazywana zarówno przez widownię, jak i wolontariuszy wspomagających organizatorów – sprawiły, że już dziś pytano o kolejną edycję MSA. 

Głównym Partnerem imprezy jest Grupa LOTOS S.A. Sponsorem MSA jest FLSmidth MAAG Gear.
Dofinansowano ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gminy Miasto Elbląg.

Źródło: http://www.swiatowid.elblag.pl/pl/
Daty wydarzeń:

27.11.2014

Akcja integracja zakończona

Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona Akcja integracja zakończona

Autor wpisu: Sylwia Warzechowska

Centrum Spotkań Europejskich Światowid
województwo: warmińsko-mazurskie, powiat: m. Elbląg
82-300 Elbląg, Pl. K. Jagiellończyka 1
info@swiatowid.elblag.pl, 55 611 20 50
www.swiatowid.elblag.pl
Liczba odsłon: 832
03.12.2014