Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Generacje - kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń

Zaproszenie na spektakl czarnego teatru kończący w Toruniu program „Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń" zrealizowany przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”

29 listopada br. o godzinie 12.30 w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu przy ul. Szpitalnej 8, odbędzie się przedstawienie teatralne pt. „Na morza dnie” przygotowane przez wychowanków toruńskiego domu dziecka „Młody Las” wspólnie z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W wydarzeniu weźmie udział Elżbieta Olszewska, Dyrektor Programowy Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” i zarazem pomysłodawczyni programu „Generacje – Kreacje”. Spektakl stanowi podsumowanie wielomiesięcznego projektu mającego na celu integrację pokoleń, który w 2014 r. Fundacja zrealizowała w trzech miastach: Toruniu, Łodzi i Krakowie.

Prowadzona od kilku lat inicjatywa pn. „Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń" ma na celu integrację dwóch społecznie marginalizowanych grup, międzypokoleniowy przepływ kulturowy oraz przygotowanie dzieci z Domów Dziecka i seniorów z Uniwersytetów III Wieku do zaangażowania się w życie społeczne i kulturalne. W ramach bieżącej edycji programu w Toruniu uczestnicy projektu brali razem udział w warsztatach plastycznych, multimedialnych, muzycznych oraz teatralnych. Dzięki wspólnym zajęciom, w tym także wyjściom do teatru i muzeum, dzieci i seniorzy stworzyli autorski spektakl w konwencji czarnego teatru, do którego samodzielnie wykonali scenografię i w którym wszyscy wystąpią.

Jestem przekonana, że formalny koniec „Generacji – Kreacji” będzie początkiem trwałych przyjaźni pomiędzy wychowankami domu dziecka a seniorami – mówi Barbara Rogalska, koordynatorka toruńskiej edycji projektu i kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Sztukę "W dialogu pokoleń" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz grupy Lotos.

Więcej informacji o projekcie: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/generacje-kreacje

Kontakt dla mediów: Karolina Kolwas, Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” tel.: 22 648 38 91, mail: kkolwas@cpcd.pl

Barbara Rogalska, Koordynatorka toruńskiej edycji projektu tel. 663 335 589, mail: barbara_rogalska@wp.pl

Źródło: www.cpcd.pl
Daty wydarzeń:

29.11.2014

Generacje - kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń
Autor zdjęć: Katarzyna Pawlicka

Generacje - kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń Generacje - kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń Generacje - kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń Generacje - kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń

Autor wpisu: Karolina Kolwas

Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom"
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
02-786 Warszawa, ul. Rosoła 44a
fundacja@cpcd.pl, 22 648 38 91
www.calapolskaczytadzieciom.pl, www.cpcd.pl

Miejsce wydarzenia
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury

87-100 Toruń, Szpitalna 8

Liczba odsłon: 628
25.11.2014