Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Dzień Dziecka w galerii – interaktywne Mikołajki! | Gdańsk

Zapraszamy wszystkie dzieci do stworzenia własnego obrazu, który będzie tematem wystawy – akcji animacyjnej z okazji Mikołajek, która będzie odbywała się w Gdańskiej Galerii Miejskiej od 1. do 6. grudnia.

Napisz swój list do Mikołaja, narysuj dla niego swój rysunek – przywitajmy Mikołaja naszymi rysunkami. Dzieci stworzą swoją niepowtarzalną interaktywną wystawę, którą 6. grudnia przywitają Mikołaja! Zapraszamy dzieci do galerii na rysowanie – bo w galerii są obrazy, czyli coś, co się rysuje, maluje. Galeria stworzy miejsce do rysowania, wykorzystując najnowsze technologie dostępne w życiu codziennym – tablety. Dzieci swobodnie będą rysować na tabletach, bawiąc się nimi. Rysunek trafi bezpośrednio na ścianę galerii. Dzieci od 1. do 6. grudnia przychodząc do galerii, będą rysowały i tworzyły swoją własną wystawę. W galerii na ścianach wszystkie rysunki będą pokazywane w formie interaktywnej projekcji. Rysunki swobodnie – jak planety w kosmosie, będą krążyły po ścianach galerii, a my-zwiedzający będziemy mieli szanse nimi poruszać. Każdy zwiedzający stanie się częścią wystawy. Ostatni dzień – Mikołajki 6 grudnia, jest nie tylko dniem zamknięcia, ale także świętem, w którym wszyscy mogą oglądać efekt tygodniowej pracy uczestników.

Artysta: Robert Sochacki – autor interaktywnej wystawy „Dzień Dziecka”

urodzony 14.06.1971 w Gdańsku, absolwent gdańskiej ASP (dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w 1997 roku), obecnie doktorant tejże uczelni. Artysta nowych mediów - artysta video, Vj, performer, autor miejskich interwencji. Jego malarskie poszukiwania, rozszerzone o doświadczenie pracy nad scenografią teatralną, były początkiem interwencji artysty w rzeczywistość miejską. Dziś już nie tylko umieszcza swoje instalacje w przestrzeni publicznej, ale próbuje przenikać dwie równoległe rzeczywistości, tą wirtualną-internetową i tą na pozór normalną. Swoje realizacje pokazuje nie tylko w Polsce.


1-6 grudnia 2014

godz. 10-18

wstęp wolny

zapisy dla grup: Grażyna Tomaszewska 665 770 551

Gdańska Galeria Miejska 1, Piwna 27/29

6 grudnia - przywitaj Mikołaja w Galerii! na godzinę 12 zapraszamy na spotkanie z najprawdziwszym Mikołajem!

Organizator: Gdańska Galeria Miejska

Partner: Miasto Gdańsk

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wsparcie techniczne: non iron group

Źródło: http://www.ggm.gda.pl/pl,1,0,0,1260,0,interaktywne_Mikolajki,0,index.html
Daty wydarzeń:

1.12.2014

Dzień Dziecka w galerii – interaktywne Mikołajki!

Dzień Dziecka w galerii – interaktywne Mikołajki!

Autor wpisu: Katarzyna Sobczak

Gdańska Galeria Miejska
województwo: pomorskie, powiat: m. Gdańsk
80-831 Gdańsk, Piwna 27/29
office@ggm.gda.pl, 58 304 98 54
www.ggm.gda.pl

Miejsce wydarzenia
Gdańska Galeria Miejska
województwo: pomorskie
80-831 Gdańsk, Piwna 27/29

Liczba odsłon: 731
23.11.2014