Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Z pomysłem na kulturę, z pomysłem na siebie

Inicjatywy Lokalne przekuły pomysły mieszkańców gminy Nowy Dwór Gdański na konkretne wydarzenia. Dzięki programowi treningi gry w Zośkę, warsztaty starojapońskich latawców i kursy komputerowe dla seniorów zyskały wspólny mianownik - odbyły się dzięki zaangażowaniu samych zainteresowanych.

W Nowym Dworze Gdańskim grupa młodzieży Zośka Team grała w Zośkę na profesjonalnych warsztatach z Tomaszem „Królem” Królikiem. Nagrane fragmenty treningów posłużą do stworzenia teledysku dla artystów polskiej sceny hip-hopowej. Stowarzyszenie Szkolna 13 prowadziło w wiejskiej świetlicy warsztaty konstruowania i ozdabiania starojapońskich latawców rokkaku oraz zorganizowało pokazy ogromnych latawców, w Jazowej Koło Gospodyń Wiejskich stworzyło „Jazowską Zagatę” czyli zagrodę pełną swojskiego jadła, która pomogła promować wieś podczas dożynek. Amatorski Teatr bez Kurtyny wziął udział w warsztatach teatralnych, kostiumologicznych i scenograficznych, a grupa nowodworskich seniorów nauczyła się podstaw obsługi komputera, tworząc album ze starymi zdjęciami miasta. W Marynowach odbyły się zajęcia plastyczne łączące pokolenia, a Stowarzyszenie Kochamy Żuławy połączyło nowoczesność i tradycję tworząc imprezę, która promowała wśród młodzieży wiedzę o Żuławach w rytmach muzyki elektronicznej.

Mimo że była to pierwsza edycja konkursu, chętnych do realizacji własnych pomysłów było kilkanaście organizacji i grup nieformalnych. Wszystkim beneficjentom udało się projekty zrealizować i rozliczyć w terminie, co również można uznać za sukces programu, zwłaszcza że dla części realizatorów było to zupełnie nowym doświadczeniem.

Projekt „Diagnoza i Inicjatywy Lokalne w Gminie Nowy Dwór Gdański” realizowany przez Żuławski Ośrodek Kultury miał za zadanie pobudzić mieszkańców do aktywności społecznej oraz pogłębić współpracę z lokalnym środowiskiem. Instytucja po raz pierwszy znalazła się w roli grantodawcy. Zarówno dla zespołu ośrodka jak i dla lokalnych liderów, którymi już można nazwać realizatorów projektów, było to więc wyzwanie i ciekawe doświadczenie.

Projekt dofinansowano z Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2014.

 

Źródło: http://zok-ndg.pl/index.php/pl/ct-menu-item-9/projekty-realizowane/212-diagnoza-i-incjatywy-lokalne-w-gminie-nowy-dwor-gdanski
Daty wydarzeń:

1.5.2014 - 31.7.2014

26.5.2014 - 10.6.2014

24.5.2014

6.7.2014

Z pomysłem na kulturę, z pomysłem na siebie
Autor zdjęć: Żuławski Ośrodek Kultury

Z pomysłem na kulturę, z pomysłem na siebie Z pomysłem na kulturę, z pomysłem na siebie Z pomysłem na kulturę, z pomysłem na siebie Z pomysłem na kulturę, z pomysłem na siebie Z pomysłem na kulturę, z pomysłem na siebie Z pomysłem na kulturę, z pomysłem na siebie Z pomysłem na kulturę, z pomysłem na siebie Z pomysłem na kulturę, z pomysłem na siebie Z pomysłem na kulturę, z pomysłem na siebie Z pomysłem na kulturę, z pomysłem na siebie Z pomysłem na kulturę, z pomysłem na siebie Z pomysłem na kulturę, z pomysłem na siebie

Autor wpisu: Justyna Walas

Żuławski Ośrodek Kultury
województwo: pomorskie, powiat: nowodworski, gmina: Nowy Dwór
82-100 Nowy Dwór Gdański, Sikorskiego 21
zok@zok-ndg.pl, 552472230
www.zok-ndg.pl

Miejsce wydarzenia
województwo: pomorskie
Gmina Nowy Dwór

Liczba odsłon: 753
25.11.2014