Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

„Historie po Oruńsku" muzycznie czyli warsztaty muzyczne dla dzieci od 10 roku życia

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty muzyczne dla dzieci od 10 roku życia. Aby wziąć w nich udział wystarczą dobre chęci i zapał do pracy. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia muzycznego.

Uczestnicy warsztatów wspólnie stworzą  kompozycje, które wykorzystamy jako tło muzyczne spektaklu  pt. „Ora Ohra Orana”, realizowanego w ramach projektu  „Historie po Oruńsku”.

Warsztaty będą polegały na: poznaniu podstaw rytmiki; nauce prostych, tradycyjnych rytmów ; tworzeniu instrumentów z przedmiotów codziennego użytku; zabawie dźwiękami podczas grania i improwizacji.

Warsztaty odbywać się będą  w każdy wtorek  w godz. 16.30-19.30 w Dworku Artura GAK przy ul. Dworcowej 9 w Gdańsku i będą trwać do 29 listopada.

Zajęcia poprowadzą:

Tomasz Antonowicz - perkusjonalista, współtworzący wiele przedsięwzięć muzycznych i artystycznych. Bierze udział w różnych projektach muzycznych począwszy od muzyki klubowej, poprzez poezje śpiewaną, reggae, jazz, muzykę improwizowaną, folk orientalny. Przez ostatnie sześć lat pracował z Teatrem Tańca i Muzyki Kino Variatino ilustrując muzycznie taniec współczesny we wspólnie wyreżyserowanych przedstawieniach. Od kilku lat prowadzi zajęcia artystyczne dla niepełnosprawnych przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, czego efektem jest działalność zespołu Remont Pomp.

Jarosław Marciszewski – muzyk, absolwent socjologii na UG. W 2003 w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku roku założył zespół Remont Pomp w którym gra do dziś. W Remoncie Pomp odpowiedzialny jest za prowadzenie warsztatów muzycznych, których podstawą jest rytm i wykorzystywanie niecodziennych instrumentów. Grupa korzysta z instrumentów afrykańskich (djembe, szejkery, bębny basowe, a go go) wykorzystuje ideę trash music (beczki, wiadra, rury pcv) ale także gra na przedmiotach na co dzień nie kojarzonych z muzyką (stół, talerze, szklanki, itp). Od 2009 roku prowadzi warsztaty muzyczne w Fundacji na Rzecz Osób z Autyzmem ADAPA. Ponadto jest gitarzystą, wokalistą i kompozytorem, grającym w zespołach: Towary Zastępcze, Popsysze, Sunday Duo a także Nasiono All Stars. Jest członkiem niezależnego wydawnictwa Nasiono Records. Współpracował z muzykami takimi jak : Mikołaj Trzaska, Wojtek Mazolewski, Mike Majkowski, Damo Suzuki (ex Can), Paweł Romańczuk (Małe Instrumenty).

Przestań być tylko widzem, zostań twórcą! Dołącz do naszej orkiestry.

 

Zapisy i informacje:

Ola:  a.abakanowicz@gak.gda.pl; 58 306 66 76 w.37

Ania: anna@gak.gda.pl; 58 306 66 76 w.37

 

Wstęp wolny

 

Więcej informacji: www.facebook.com/historiepoorunsku

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Historie po Oruńsku”.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O projekcie „Historie po Oruńsku”

Projekt kulturalno-społeczny skierowany jest do wszystkich mieszkańców i pasjonatów dzielnicy Orunia. Trwa od marca do grudnia 2014. Polega na zbieraniu historii ludzi i dzielnicy.  Zebrane opowieści służą za inspirację do działań twórczych. Punktem kulminacyjnym całego projektu będzie premierowy pokaz spektaklu, którego współautorami i współtwórcami są mieszkańcy Oruni. Spektakl będzie wystawiony w przestrzeni publicznej dzielnicy w sobotę 29 listopada.

Źródło: www.facebook.com/historiepoorunsku
Daty wydarzeń:

28.10.2014 - 29.11.2014

Autor wpisu: Aleksandra Abakanowicz

Gdański Archipelag Kultury
województwo: pomorskie
80-026 Gdańsk, Dworcowa 9
sekretariat@gak.gda.pl, +48 58 306 66 76
www.gak.gda.pl

Miejsce wydarzenia
Gdański Archipelag Kultury
województwo: pomorskie
80-026 Gdańsk, Dworcowa 9

Liczba odsłon: 512
19.11.2014