Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

IV Międzynarodowa Konferencja dot. Dramy Stosowanej

20 listopada br. w Warszawie odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja dot. Dramy Stosowanej pt. "Drama w edukacji formalnej i nieformalnej". W programie m.in. 12 warsztatów prezentujących użycie dramy w różnych obszarach edukacji prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów, prelekcja i wyniki badań na temat skuteczności metody dramy. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Głównym celem wydarzenia, organizowanego przez  Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA i Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie jest promowanie dramy jako skutecznej metody pracy z grupami w różnych obszarach edukacji.

Wyniki międzynarodowych badań naukowych nad dramą, prowadzone w ramach projektu DICE (Drama Improves Lisbon Keys Competences in Education) na grupie ponad 4500 osób z 12 krajów wskazują, że zajęcia dramowe przyczyniają się m.in. do łatwiejszego przyswajania wiedzy, rozwijania elastyczności, kreatywności, pewności siebie, przedsiębiorczości i aktywności społecznej.

Konferencja jest skierowana do nauczycieli, pedagogów, psychologów, trenerów, animatorów społecznych i kulturalnych, osób pracujących z grupami, doradców zawodowych oraz studentów. W programie przewidziano m.in. panel ekspercki oraz 12 warsztatów prezentujących użycie dramy w różnych obszarach edukacji.

Udział w konferencji polskich i zagranicznych ekspertów pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń związanych z zastosowaniem dramy w edukacji. Wystąpią m.in. prof. dr hab. Krystyna Pankowska z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Adam Jagiełło-Rusiłowski z Uniwersytetu Gdańskiego, dr hab. Alicja Gałązka z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz mgr Asa Helga Ragnarsdottir - nauczyciel akademicki dramy na Uniwersytecie Islandzkim oraz Uniwersytecie Sztuki w Islandii.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn „Charaktery”

Więcej informacji oraz zapisy na http://stop-klatka.org.pl/konferencja/

Daty wydarzeń:

20.11.2014

Autor wpisu: Karolina Sieńkowska

Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
03-433 Warszawa, Strzelecka 3/12
stop-klatka.org.pl

Miejsce wydarzenia
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
województwo: mazowieckie
02-353 Warszawa, Szczęśliwicka 40

Liczba odsłon: 860
05.11.2014