Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Obudź Sąsiadów z zimowego snu!

W pierwszej połowie grudnia aktywni mieszkańcy Warszawy będą wspólnie świętować Podwórkową Gwiazdkę 2014. W ubiegłym roku do udziału w inicjatywie zgłosiło się ponad 30 punktów sąsiedzkich! Jak będzie w tym roku?

Już po raz piąty aktywni mieszkańcy Warszawy spotkają się przy wspólnym stole, by poznać się bliżej i złożyć sąsiadom bożonarodzeniowe życzenia. Stołeczne Centrum Współpracy Obywatelskiej oraz Q­-Ruch Sąsiedzki zapraszają warszawiaków do udziału w akcji Podwórkowa Gwiazdka, której finał odbędzie się w dniach 13-14 grudnia br.

Podwórkowa Gwiazdka to inicjatywa, której celem jest integracja i budowanie dobrych relacji sąsiedzkich w najbliższym otoczeniu. Jest działaniem dobrowolnym, które nie wymaga nakładów finansowych, tylko chęci i odrobiny zaangażowania. Jest także doskonałą okazją do refleksji nad działaniami w przestrzeni miejskiej i niesienia pomocy potrzebującym. W organizację inicjatywy z roku na rok angażuje się coraz więcej sąsiedztw z całej Warszawy. W ubiegłym roku wspólnie świętowało ponad 30 punktów sąsiedzkich.

Organizatorem wydarzenia może być każdy – nieformalna grupa mieszkańców, organizacje pozarządowe czy lokalne miejsca aktywności – czyli wszyscy, którzy chcą nawiązać życzliwe relacje z sąsiadami i coś zmienić na swoim podwórku. Jak to zrobić? Wystarczy wspólnie z sąsiadami przygotować ozdoby świąteczne, ubrać osiedlowe drzewko bądź wesprzeć lokalną instytucję potrzebującą pomocy.

Aby włączyć się do akcji i uzyskać wsparcie Q-Ruchu Sąsiedzkiego, wystarczy wypełnić zgłoszenie online lub odwiedzić stronę www.InicjatywySasiedzkie.pl. Więcej informacji i katalog praktycznych porad na blogu www.PodworkowaGwiazdka.blogNa przełomie maja i czerwca mieszkańcy 15 warszawskich dzielnic będą świętować obchody V Warszawskiego Dnia Sąsiada. Do udziału w inicjatywie zgłosiło się niemal 60 sąsiedzkich punktów, jeszcze więcej niż rok temu.spot.com oraz Facebook’u Q-Ruchu Sąsiedzkiego.

Na deklaracje chęci udziału czekamy do 16 listopada. Po upływie tego terminu nie gwarantujemy udzielenia którejkolwiek z form proponowanego wsparcia, choć w miarę możliwości postaramy się punkty promować i odwiedzać.

Projekt współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

Źródło: Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL
Daty wydarzeń:

31.10.2014 - 16.11.2014

Autor wpisu: Aleksandra Wolczyk

STOWARZYSZENIE CENTRUM WSPIERANIA AKTYWNOŚCI LOKALNEJ
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
04–386 Warszawa, Paca 40
agatak@cal.org.pl
www.inicjatywysasiedzkie.pl

Miejsce wydarzenia
Warszawa
województwo: mazowieckie


Liczba odsłon: 700
04.11.2014