Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kurs dla instruktorów teatralnych

Ukończyłeś studia humanistyczne lub artystyczne i wciąż poszukujesz możliwości zawodowej samorealizacji? Pracujesz z dziećmi lub młodzieżą i zależy ci na rozwoju twoich podopiecznych poprzez sztukę, jaką jest teatr? Marzysz o stworzeniu i poprowadzeniu własnej grupy teatralnej? Zostań instruktorem teatralnym!

Uczysz w szkole, domu kultury lub prowadzisz zajęcia w świetlicy i chcesz zrealizować spektakl z dziećmi lub młodzieżą? Ognisko Teatralne Teatru Ochoty zaprasza na II edycję, półtorarocznego, praktycznego Kursu Instruktorów Teatralnych.

Praca teatralna z dziećmi i młodzieżą to zadanie niezwykle odpowiedzialne, wymagające zarówno wiedzy, jak i spokoju, umiejętności przyjacielskiej pracy z grupą, ale i postawienia granic, zdolności artystycznych i wychowawczych. W Polsce wciąż brakuje miejsc kształcących instruktorów teatralnych, a jeśli są, to często koncentrują się na teoretycznej stronie zajęć. Kurs proponowany przez Ognisko Teatralne Teatru Ochoty to kurs praktyczny, oferujący nie tylko bazę ćwiczeń, ale także możliwość sprawdzenia się w pracy z grupą pod opieką doświadczonego instruktora.

Teatr, jako sztuka z ogromną tradycją, opierająca się na bezpośrednim kontakcie, odpowiada dziś na wiele potrzeb dzieci i młodzieży, dlatego zależy nam na kształceniu świadomych, kreatywnych i odpowiedzialnych instruktorów teatralnych, posiadających niezbędną wiedzę i doświadczenie – podkreśla Natalia Fijewska-Zdanowska, twórczyni programu kursu instruktorskiego w Teatrze Ochoty.

Program zajęć kursu w Ognisku Teatralnym skupia się na praktycznym aspekcie edukacji teatralnej. Podczas I semestru zajęcia koncentrują się wokół przygotowania kursantów do pracy warsztatowej z grupą teatralną. W II semestrze uczestnicy asystują doświadczonym instruktorom przy regularnych zajęciach grup dziecięcych i młodzieżowych Ogniska Teatralnego.

W III semestrze mogą sprawdzić swoje umiejętności w ramach stażu w szkole zakończonego pokazem spektaklu stworzonego z uczniami – staże będą realizowane pod opieką merytoryczną doświadczonego instruktora.

Absolwenci kursu będą posiadali szereg umiejętności, które mogą być pomocne w prowadzeniu zajęć teatralnych w domach kultury i innych ośrodkach pracy pozaszkolnej, w prowadzeniu kółek teatralnych w szkołach i świetlicach lub w realizacji pojedynczych warsztatów z zakresu różnych technik teatralnych.

Na zgłoszenia czekamy do 6 listopada 2014r.

Szczegóły dotyczące zajęć dla instruktorów dostępne na stronie ognisko.teatrochoty.pl


 

Źródło: Ognisko Teatralne Teatru Ochoty
Daty wydarzeń:

28.10.2014 - 6.11.2014

Autor wpisu: Ognisko Teatralne Teatru Ochoty

Ognisko Teatralne Teatru Ochoty
województwo: mazowieckie
02-053 Warszawa, Reja 9
ognisko@teatrochoty.pl, 22 825 52 94
www.ognisko.teatrochoty.pl

Miejsce wydarzenia
Ognisko Teatralne Teatru Ochoty
województwo: mazowieckie
02-053 , Reja 9

Liczba odsłon: 1894
03.11.2014