Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Praktykuj w kulturze!

"Praktykuj w Kulturze!” to nowoczesny i kompleksowy program praktyk studenckich umożliwiający studentom poznanie instytucji kultury – Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie – od podszewki. We wrześniu tego roku trzy studentki wybrane w dorodze konkursu wzięły udział w pilotażowym projekcie. Zapoznają się z pracą różnych działów Muzeum,  aktywnie uczestniczyć w prowadzonych działaniach oraz nabyły wartościowe na rynku pracy umiejętności. “Praktykuj w Kulturze!” zaprojektowane jest tak, by studenci mogli wypróbować się w różnych sytuacjach i następnie sami zdecydować, co ich najbardziej interesuje – czy będzie to praca w Muzeum dla Dzieci, Dziale Naukowo Oświatowym, Zespole ds. Komunikacji, w Centralnym Magazynie Zbiorów. 

Praktykantki wspólnie opracowały projekt kulturalny. Zwieńczeniem projektu będzie seria konferencji dla młodzieży, gimnazjalistów,licealistów i studentów w ośrodkach akademickich województwa mazowieckiego. Podczas 6 spotkań uczestniczki "Praktykuj w kulturze!" opowiedzą o prespektywach i możliwościach jakie niesienie za sobą świadowy wybór praktyk i zdobywanie doświadczenia, jeszcze podczas nauki.

Karolina Ordynowska z Uniwersytetu Warszawskiego, Magdalena Romanowska z warszawskiej ASP oraz Weronika Roś z Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas 120 godzinnych praktyk wspólnie opracowały projekt kulturalny i z pomocą pracowników PME strają się o jego realizację.

 Trzecim etapem programu "Praktykuj w kulturze!" będzie seria konferencji dla młodzieży, gimnazjalistów,licealistów i studentów w ośrodkach akademickich województwa mazowieckiego.

Na przełomie października i listopada w Warszawie oraz w Siedlcach, Płocku i w Pułtusku odbędzie się sześć spotkań organizowanych w ramach naszego programu “Praktykuj w Kulturze!”. Konferencje skierowane są do studentów kierunków humanistycznych, licealistów i gimnazjalistów, którzy myślą o podjęciu pracy w instytucjach kultury. Mają one pokazać, że praktyki, a potem praca w instytucji kultury takiej jak muzeum mogą stanowić ciekawą drogę kariery.

Spotkania odbędą się:

- 27 października godz. 14:00, Uniwersytet Warszawski, Auditorium Maximum, aula B, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

- 28 października godz. 14:00, Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka, ul. Urbanistów 3, sala nr. 30.

- 29 października godz. 14:00, Szkoła Wyższa im. P. Włodkowica w Płocku, ul. Kilińskiego 12, budynek C, aula 1.

- 4 listopada godz. 14:00, Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, ul. Daszyńskiego 17, sala C.

- 6 listopada godz. 14:00, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1, sala kinowa.

- 7 listopada godz. 14:00, Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, ul. Żytnia 39, sala 0.8.

Spotkania będą prowadzone przez pracowników Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie oraz studentki, które wzięły udział w “Praktykuj w Kulturze!”.  Dzięki temu mogły poznać kompleksowo funkcjonowanie placówki. Na spotkaniach dziewczyny będą dzielić się swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas programu i przekonywać innych, że warto wiązać swoją przyszłość z instytucjami kultury.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o projekcie: http://praktykujwkulturze.pl/10-10-2014-film-z-praktyk/

Więcej informacji o spotkaniach i samym programie “Praktykuj w Kulturze!” znajduje na naszej stronie www.praktykujwkulturze.pl lub pod nr 22 696 53 80, rezerwacje@ethnomuseum.pl

 

 

„Praktykuj w kulturze!” dofinansowany z MKiDN w ramach programu: edukacja kulturalna, doskonalenie kadr kultury.
 
Konferencje "Praktykuj w kulturze!" objęte zostały honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

 

Źródło:
Daty wydarzeń:

10.6.2014 - 20.12.2014

Praktykuj w kulturze!
Autor zdjęć: Mariusz Raniszewski

Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze! Praktykuj w kulturze!

Autor wpisu: Magdalena Wrzesińska

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
województwo: mazowieckie
00-056 Warszawa, Kredytowa 1
magdalena.wrzesinska@ethnomuseum.pl, 22 696 53 80
www.muzeumdladzieci.pl

Miejsce wydarzenia
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
województwo: mazowieckie
00-056 Warszawa, Kredytowa 1

Zaproszenie na konfrencje w ramach programu "Praktykuj w kulturze!"
Liczba odsłon: 1038
31.10.2014