Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Miasto AV

Głównym celem projektu było zintegrowanie polsko – czeskiej młodzieży poprzez działania audiowizualne. Projekt służył pogłębieniu relacji, oswojeniu uprzedzeń, przełamaniu stereotypów oraz lepszemu poznaniu języka sąsiadów. Oprócz tego młodzież miała okazję uzupełnić wiedzę z zakresu prawa autorskiego, poznać techniki obsługi nowoczesnych urządzeń i wykorzystać tę wiedzę do tworzenia własnej sztuki audiowizualnej.
 

Bezpłatne warsztaty wprowadziły uczestników w temat nowych mediów, transgraniczności oraz wzmocniły świadomość potrzeby sąsiedzkiej integracji i wzmocnienia świadomości kulturowej. Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość pracy z specjalistami w zakresu technik multimedialnych, wysłuchać wykładu dotyczącego prawa autorskiego na licencji Creative Commons, spotkać się z specjalistą w zakresie transgraniczności.

Rezultatem projektu była strona internetowa projektu oraz cztery realizacje multimedialne, dwa filmiki dotyczące relacji między mieszkańcami polskiego i czeskiego Cieszyna oaz dwa filmiki/ teledyski promujące wydarzenie.

Miasto AV zakładało przede wszystkim integrację pomiędzy polską i czeską młodzieżą. Najważniejsza była dla nas praca w zróżnicowanej kulturowo i artystycznie grupie, która miała za zadanie zbadanie zjawisk kultury transgranicznej, mającej mocny wpływ na relacje młodzieży z obydwu miast. Dodatkowym efektem było pogłębienie znajomości języka „sąsiadów” oraz lokalnej gwary. Przeprowadzono warsztaty z zakresu tworzenia muzyki i video, które stały się narzędziem do dalszej, twórczej pracy uczestników projektu. Podział na grupy nie był determinowany techniką (audio/video). W każdej z grup warsztatowych znalazły się osoby posługujące się obiema technikami. Młodzież podzielona była na cztery mniejsze grupy, dające możliwość do lepszej integracji i współpracy oraz lepszy kontakt z prowadzącym. Oprócz poznawania technik multimedialnych dodatkowo zaangażowana do projektu młodzież z klasy Technikum Organizacji Reklamy zapoznała się z zasadami organizacji i promocji podobnych wydarzeń, dzięki czemu nabyła niezbędnego doświadczenia do dalszej, samodzielnej pracy.

Źródło: strona projektu
Daty wydarzeń:

22.10.2014

MIASTO AV
Autor zdjęć: archiwum projektu

MIASTO AV MIASTO AV MIASTO AV MIASTO AV MIASTO AV MIASTO AV

Autor wpisu: Joanna Rzepka-Dziedzic

Galeria Szara
województwo: śląskie, powiat: cieszyński
43-400 Cieszyn, Srebrna 1
szara@galeriaszara.pl, 502317887
www.galeriaszara.pl

Miejsce wydarzenia
Cieszyn
województwo: śląskie
43-400 Cieszyn, Srebrna 1

Liczba odsłon: 836
29.10.2014