Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

FLOW

W ramach pracy z "Kamieńską Grupą Kuglarska FLOW" pokazujemy dzieciom oraz młodym ludziom, że bycie aktywnym, odnajdowanie radości z tworzenia pozwala żyć jako osoba wartościowa i potrzebna. Metody pracy bazowały na konkretnych umiejętnościach np. sztuki cyrkowe, pantomima, terapia pedagogiczna. Do realizacji  projektu wykorzystane były następujące elementy: żonglerka, pantomima, klaunada, animacje i zabawy ruchowe, zajęcia muzyczno – wokalne.

Grupa FLOW została utworzona z osób mających poczucie krzywdy i dysproporcji w statusie materialnym lub społecznym.

Nierównosci jakie odczuwają osoby mniej zarabiające lub pozbawione stałego źródła dochodów często powodują flustrację. Pojawia się niechęć do podejmowania jakichkolwiek działań i tzw. "wyuczona bezradność". W ramach pracy z "Kamieńską Grupą Kuglarska FLOW" pokazujemy dzieciom oraz młodym ludziom, że bycie aktywnym , odnajdowanie radości z tworzenia pozwala żyć jako osoba wartosciowa i potrzebna. W ramch cyklu spotkań nauczymy (dzieci, młodzież) konkretnych umiejętnosci, które bedą mogły wykorzystać w budowaniu relacji z innymi ludzmi oraz w przyszłej pracy zawodowej.

Kamień Pomorski i okoliczne wioski, termin realizacji 2013- 20114 grupa docelowa to dzieci i młodziez od 10 do 16 roku zycia

Przygotowanie - zasięg lokalny realizacja - zasięg ogólnopolski

Podjęte działania są wynikiem obserwacji środowiska lokalnego. Połączyliśmy potencjały OPSu i lokalnych artystów. Dzięki temu po kilku miesiącach pracy młodzież biorąca udział w projekcie, podkreslła w grupie rówiesników swoje artystyczne zaangażowanie i moc twórczą.

W ramach poszczególnych zajęć dzieci doskonaliły warsztat pracy aktora, uczyły się dyscypliny. Bardzo ważnym elementem warsztatów na poziomie społecznym było przepracowanie związków przyczynowo-skutkowo w relacji – praca i jej efekty.

Zajeia grupy Flow odbywały się dwa razy w tygodniu po 2 godziny.

W ramach zajęć dzieci i młodzież uczyły sie
- piramid akrobatycznych: w dwójkach, trójkach, wieloosobowe
- pantomimy, plastyki ciała
- skoków przez dwie liny

ekwilibrystyki -ćwiczen równoważnych:
- chodzenia na szczudłach
- utrzymywania równowagi na wałkach rola bola
- jazdy na monocyklu
- chodzenia na slack line

żonglerki:
- zabawżonglerskich z takimi przyborami jak: chustki, piłki, kółka i maczugi

Faktycznym efektem projektu było przygotowanie spektaklu "Sowa Klaun i trzy czerwone piłki", którego premiera odbyła się 09.08.2014 na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Metody pracy bazowały na konkretnyh umiejętnościach i wiedzy instruktorów np. sztuki cyrkowe, pantomima, terapia pedagogiczna. Do realizacji projektu wykorzystane były następujące elementy: żonglerka, pantomima,klaunada, praca z balonami, animacje i zabawy ruchowe, zajęcia muzyczno – wokalne.

Efekty: stworzenie programu artstycznego z elementami sztuki cyrkowej. Samodzielne poprowadzenie zabaw podczas imprez miejskich, budowanie otwartosci i zrozumieniana. Likwidacja barier komunikacyjnych między dziećmi.Opanowanie pracy z mikrofonem i odkrywanie własnego głosu. . Najważniejszym efektem projektu jest doświadczenie uczestników jako osób „potrafiących” być aktywną poprzez silne zaangażowanie emocjonalne i udział w kulturze.

Najistotniejszym efektem projektu jest jego ciągłość. Projekt ewaluował do formy stałych zajęć, których efektem są kolejne produkcje sceniczne.

Źródło: Kamieński Dom Kultury
FLOW
Autor zdjęć: Kamieński Dom Kultury

FLOW FLOW FLOW FLOW FLOW FLOW FLOW FLOW FLOW FLOW FLOW FLOW

Autor wpisu: Stanisław Motyka

województwo: zachodniopomorskie

kadek09@wp.pl, 914000390
www.kadek-kamien.pl
Liczba odsłon: 964
29.10.2014